Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu miris “Maskava asarām netic” režisors Vladimirs Meņšovs

1 komentārs
Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu miris “Maskava asarām netic” režisors Vladimirs Meņšovs
ITAR-TASS/SCANPIX

Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu 81 gada vecumā miris kinorežisors Vladimirs Meņšovs, kura filma “Maskava asarām netic” 1981. gadā saņēma ASV Kinoakadēmijas balvu (“Oskaru”) kā labākā ārzemju filma.

Meņšovs miris no komplikācijām pēc saslimšanas ar Covid-19, pirmdien paziņoja kinostudijas “Mosfiļm”.

“Mēs zinājām, ka viņš cieš no Covid-19, bet vieglā formā. Tas ir pilnīgi šausmīgi un negaidīti,” ziņu aģentūrai AFP norādīja režisors Vladimirs Hotiņenko.

“Viņa nāve atstāj milzīgu vakuumu mūsu kopīgajā kultūras telpā,” viņš piebilda.

Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins norādīja, ka Meņšova nāve ir “milzīgs zaudējums mūsu kino un mūsu kultūrai”, un Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins izsaka dziļāko līdzjūtību.

Meņšovs dzimis 1939. gadā Baku, jaunībā strādājis dažādus darbus, tostarp bijis virpotājs un matrozis, līdz lēnām ielauzies kino un teātra pasaulē. Viņš uzņēmis desmit filmas, kā arī pats strādājis par aktieri.

Viņa komēdija “Mīlestība un baloži”, kas iznāca 1984. gadā, joprojām ir viena no skatītākajām filmām Krievijas televīzijā.

Pasaules kino vēsturē Meņšovs iekļuvis ar filmu “Maskava asarām netic”. “Oskaru” saņēmušas tikai divas Padomju Savienības filmas. Otra ir režisora Sergeja Bondarčuka drāma “Karš un miers”.

1 komentārs