Pēc ierobežojumu atcelšanas Ķīnas iedzīvotāji ”pārpludina” parkus un restorānus; eksperti satraukti par infekcijas ”trešo vilni”

5 komentāri
Pēc ierobežojumu atcelšanas Ķīnas iedzīvotāji ”pārpludina” parkus un restorānus; eksperti satraukti par infekcijas ”trešo vilni”
ITAR-TASS / SCANPIX

Ķīnā koronavīrusa gadījumu skaita pieaugums turpina palēnināties – 7. aprīlī ziņots, ka pirmo reizi kopš uzliesmojuma janvārī 24 stundu laikā neviens nav reģistrēts neviens jauns nāves gadījums no ”Covid-19”. Kā ziņo CNN, aizvadītajās brīvdienās par spīti ekspertu brīdinājumiem, dabas takas un tūrisma objekti bijuši ļaužu pārpildīti.

Desmitiem tūkstošu dabas takās un restorānos

Kā liecina attēli, kuri nedēļas nogalē uzņemti Huanšanas kalna pastaigu takās, tās 4. aprīlī bijušas pārpildītas.

Lai arī ar sejas maskām, tūkstošiem cilvēki plecu pie pleca baudījuši pastaigu priekus pēc mēnešiem, kuri pavadīti stingrā izolācijā.

Kā ziņo vietējais medijs ”Global Times”, vietējo tūristu plūsma tūristu objekta virzienā bijusi tik pamatīga, ka jau īsi pirms astoņiem no rīta varas iestādes bijušas spiestas paziņot, ka parks sasniedzis maksimālo ikdienas apmeklētāju skaitu – 20 000 personu – un jauni apmeklētāji netiks ielaisti.

Tikmēr Šanhajā slavenā Bundas krastmala pēc nedēļām ilga pamestības posma atkal bijusi tūristu pārpildīta. Pārpildīti bijuši arī restorāni – lielākajā daļā bez iepriekšējas rezervācijas nemaz nav bijis iespējams tikt pie galdiņa.

Līdzīga situācija novērota Pekinā – pilsētas parki nedēļas nogalē bijuši ļaužu pilni.

Vairāk kā trīs mēnešus pēc vīrusa uzliesmojuma sākuma Uhaņā un tam sekojošajiem ierobežojumiem, kuru dēļ Ķīnas ielas ilgstoši bija teju tukšas un ļaudis ieslēdzās mājās, aizvadītajā nedēļā valstī atkal atgriezusies dzīvība.

Eksperti bažīgi – epidēmija nav galā

Pēdējo nedēļu laikā infekcijas izplatība Ķīnā strauji samazinājusies – pirmdien tika ziņots vien par 39 jauniem saslimšanas gadījumiem, no kuriem 38 ir ”importēti”. Līdz pirmdienai Ķīnā oficiāli apstiprināts  82 641 ”Covid-19” saslimšanas gadījums un 3 335 no vīrusa mirušie.

Kamēr pie varas esošie lēnām samazina ierobežojumus, Ķīnas veselības eksperti aicina sabiedrību turpināt ievērot piesardzību. Ķīnas slimību kontroles un profilakses centra galvenais epidemiologs Žengs Guans ceturtdien žurnālam ”Health Times” izteicies, ka Ķīnā epidēmija joprojām nav beigusies.

“Ķīna nav ne tuvu beigām, tā ir iegājusi jaunā posmā. Pieaugot globālajai epidēmijai, nevar teikt, ka Ķīna tuvojas tās beigām,” brīdina eksperts.

Tā kā ziņots, ka Ķīnā samazinās jaunu infekciju skaits, valdība cenšas atsākt valsts ražošanas un pakalpojumu nozares.

Krīze ir skārusi teju visas valsts ekonomikas nozares, radot bažas par ilgtermiņa zaudējumiem. Taču eksperti spriež, ka valdība pārāk strauji atceļ ierobežojumus, kas var radīt jaunu infekcijas vilni.

Viens pārsteidzīgs lēmums jau ticis pieņemts, kas drīz vieen atcelts. Marta vidū jau atvērti pāris tūristu objekti, kuri gan drīz vien atkal aizslēgti un nu atkal vēruši durvis 31. martā.

Bažas par ”trešo vilni”

Bažās par to, vai Ķīnā ierobežojumi netiek atcelti pārāk strauji, Honkongas eksperti un varas iestādes jau sāk runāt par infekcijas “trešā viļņa” iespējamību pilsētā.

Sarunās ar vietējiem žurnālistiem svētdien Honkongas epidemiologs Juens Kvoks izteicies, ka Ķīnā varētu piedzīvot ”jaunu vilni”, atkal ”importējot” infekciju no Eiropas un ASV.

”Sabiedrībā epidēmija joprojām ir nopietna. Pašlaik vēl joprojām nevaru būt optimistisks. Mani visvairāk satrauc tas, ka nepietiekami tiek pārbaudīti pacientiem ar viegliem simptomiem, kas neļauj mums nogriezt transmisijas ķēdi,” izteicies Kvoks.