Komentāri
Pēc Hitleram līdzīgas fotogrāfijas parādīšanās atkāpjas Vācu PEGIFA līderis
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vācijas antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (PEGIDA) līderis Lucs Bahmans paziņojis par atkāpšanos no kustības vadības, jo atklātībā nonākusi fotogrāfija, kurā viņš redzams ar Ādolfam Hitleram raksturīgo matu griezumu un ūsām.

Bahmana fotogrāfija atklātībā nonāca trešdien, izraisot sabiedrībā protestu vētru.
Antiislamizācijas kustības ar savām demonstrācijas mēģina atdarināt leģendārās pirmdienu demonstrācijas komunistu pārvaldītajā Austrumvācijā, kas pirms 25 gadiem ievadīja protestus un beidzās ar Berlīnes mūra krišanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijā PEGIDA rīkotos protestos iepriekš pulcējušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Tāpat tiek rīkoti protesti pret pašu PEGIDA kustību.

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi kustību un paziņojusi, ka kopā ar ministriem šodien Berlīnē piedalīsies musulmaņu līderu rīkotā demonstrācijā par ”atvērtu un tolerantu Vāciju”.

Eksperti jau bija prognozējuši, ka pēc notikušajām apšaudēm Francijā pieaugs pret musulmaņiem noskaņoto cilvēku skaits.

Uz pirmo antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes – PEGIDA) rīkoto akciju Drēzdenē oktobrī ieradās vien daži simti cilvēku, taču tagad kustības organizētās demonstrācijas apmeklē desmitiem tūkstošu cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl