Pēc Hitleram līdzīgas fotogrāfijas parādīšanās atkāpjas Vācu PEGIFA līderis

0 Komentāru
Pēc Hitleram līdzīgas fotogrāfijas parādīšanās atkāpjas Vācu PEGIFA līderis
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vācijas antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (PEGIDA) līderis Lucs Bahmans paziņojis par atkāpšanos no kustības vadības, jo atklātībā nonākusi fotogrāfija, kurā viņš redzams ar Ādolfam Hitleram raksturīgo matu griezumu un ūsām.

Bahmana fotogrāfija atklātībā nonāca trešdien, izraisot sabiedrībā protestu vētru.
Antiislamizācijas kustības ar savām demonstrācijas mēģina atdarināt leģendārās pirmdienu demonstrācijas komunistu pārvaldītajā Austrumvācijā, kas pirms 25 gadiem ievadīja protestus un beidzās ar Berlīnes mūra krišanu.

Vācijā PEGIDA rīkotos protestos iepriekš pulcējušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku. Tāpat tiek rīkoti protesti pret pašu PEGIDA kustību.

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi kustību un paziņojusi, ka kopā ar ministriem šodien Berlīnē piedalīsies musulmaņu līderu rīkotā demonstrācijā par ”atvērtu un tolerantu Vāciju”.

Eksperti jau bija prognozējuši, ka pēc notikušajām apšaudēm Francijā pieaugs pret musulmaņiem noskaņoto cilvēku skaits.

Uz pirmo antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes – PEGIDA) rīkoto akciju Drēzdenē oktobrī ieradās vien daži simti cilvēku, taču tagad kustības organizētās demonstrācijas apmeklē desmitiem tūkstošu cilvēku.

0 Komentāru