Pēc draudzenes došanās atpakaļ uz Latviju Bardelis Kluso okeānu šķērsos vienatnē

1 komentārs
Pēc draudzenes došanās atpakaļ uz Latviju Bardelis Kluso okeānu šķērsos vienatnē
Foto: ekrānuzņēmums no video

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis, pretēji iepriekš plānotajam, airu laivā pāri Klusajam okeānam dosies viens pats.

Iepriekš bija plānots, ka airētāji būs divi, taču Kārļa draudzene Linda atgriezīsies Latvijā.

Kārlis un Linda ceļojumu sāka šā gada janvārī. Tad viņi ar tandēma velosipēdu startēja Riodasostra, Brazīlijā, un finišēja Limā, Peru.

Velobrauciens pāri Dienvidamerikai aizņēma 102 dienas, šajā laikā ceļotāju pāris pievarēja 5430 kilometrus un daudz ko piedzīvoja.

Kārlis Bardelis skaidro, ka jau sākotnēji tika pieļauta iespēja, ka viņam pāri okeānam būs jādodas vienatnē. Linda izlēma, ka viņa okeānu airu laivā šķērsot tomēr nevēlas.

Kārlis Bardelis
pasaules apceļotājs

Tomēr Linda lidos uz Latviju atpakaļ. Es turpināšu vienatnē. Es jau iepriekš sev biju uzdevis jautājumu, ja Linda brauc mājās, vai es varētu turpināt viens. Es jau tad pateicu sev – jā, es to varētu. Es tiešām ticu, ka es to varu izdarīt.

Kārlis šobrīd gatavo dažādas muitas formalitātes, lai varētu airēt prom no Peru. Vieta, no kuras startēt, jau ir atrasta.

Palete ar pārtiku no Latvijas jau ir atmuitota un nonākusi Kārļa rīcībā. Savukārt laiva vārdā “Linda” vēl tikai nonāks pie Kārļa.

Airēt vienam nozīmē, ka Kārlim ir nedaudz jāpārplāno savs rīcības plāns. Ir mainīta pirmā pieturvieta – sala, kurā Kārlis piestās. “Tas galvenais uzdevums ir līdz novembrim tikt uz Franču Polinēziju, tā ir pirmā sala, kur pieturēšu.”

Iepriekš bija plānots sākumā doties uz daudz tuvākajām Galapagu salām, tagad pirmā pietura būs tikai pēc noairētiem 6000 kilometru.
Kārlis Bardelis
pasaules apceļotājs

Ja kādam bija aizdomas, ka esmu kukū, tad tagad to teikt jau ir par vēlu, esmu pārāk jau dziļi iekšā tajā.

Lai Kārlim nebūtu tik vientuļi, viņš aicina atbalstītājus doties viņam līdzi kaut vai virtuāli. Tā ir ziedošanas akcija, kuras laikā katri ziedotie pieci eiro ir viens noairēts kilometrs. Kārlis vēl nav sācis airēt, tikmēr 22 ziedotāji jau krietni iedzinuši viņu. “Okeānā viņi ir aizairējuši vairāk nekā 60 kilometrus, kamēr es vēl esmu šeit krastā.”

Kārlis doties okeānā plāno pēc pāris nedēļām. Kopumā viņam ar laivu jāveic aptuveni 15 000 kilometru. Visbeidzot, jau nākamā gada otrajā pusē Kārlim paredzēts izkāpt kaut kur Austrālijas pludmalē.

1 komentārs