Pēc divu nedēļu ilgas bēguļošanas no grizli lāča Aļaskā izglābj cilvēku

6 komentāri
Pēc divu nedēļu ilgas bēguļošanas no grizli lāča Aļaskā izglābj cilvēku

Pēc divu nedēļu ilgas bēguļošanas no grizli lāča Aļaskā izglābts kāds vīrietis, kurš izmisīgi meklēja palīdzību un par to ir no sirds pateicīgs, vēsta “BBC News”.

ASV krasta apsardzes amatpersonas saņēma SOS ziņojumu no kādas būdas jumta un pamanīja vīrieti, kurš gaisā vicināja rokas, aicinot pēc palīdzības. Piloti atrada vīrieti, vēcinot baltu karogu.

Vīrietis pastāstīja, ka viņam uzbruka lācis, un viņš nebija gulējis vairākas dienas pēc tam, kad tas atkal atgriezās viņa nometnē.

Vīrietim bija zilumi uz krūtīm un ievainota kāja.

Helikoptera apkalpe bija devusies lidot zinātnieku komandai savvaļas dzīvnieku izpētes misijā, kad laikapstākļi viņus novirzīja ārpus kursa un viņi pamanīja SOS signālu.

Pēc “New York Times” ziņām, vīrietim bija gandrīz beigusies munīcija un lūkas, kurā viņš iepriekš uzturējās, durvis bija norautas.

“Kādā brīdī lācis viņu bija novilcis līdz upei,” laikrakstam sacīja komandieru leitnants Džareds Karbajals. “Viņam bija pistole. Viņš teica, ka lācis turpināja atgriezties ik vakaru un pats viņš nebija gulējis dažas dienas.”

Šī vīrieša vārds nav nosaukts, taču amatpersonas teica, ka viņam drīz būs 60 gadi un viņa draugi ziņoja, ka vīrietis nav ieradies ceļojuma laikā rezervētajā mājvietā.

ASV krasta apsardze viņu nogādāja slimnīcā, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, taču saka, ka viņa ievainojumi nav dzīvībai bīstami.

Aļaskas Zivju un medījumu departaments šo valsti raksturo kā “lāčiem bagātu valsti”, taču uzsver, ka agresīvas tikšanās ar sugām notiek reti.

Lasi vēl: Nošauts grizli lācis, kurš Montānā, ASV saplosīja atpūtnieci

6 komentāri