Pēc divu mēnešu lejupslīdes Eiropā atkal pieaug jauno Covid-19 gadījumu skaits

3 komentāri
Pēc divu mēnešu lejupslīdes Eiropā atkal pieaug jauno Covid-19 gadījumu skaits
ZUMAPRESS/SCANPIX

Pēc divu mēnešu lejupslīdes Eiropā atkal pieaug jauno Covid-19 gadījumu skaits, ceturtdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO), brīdinot, ka iespējams jauns vīrusa vilnis, “ja mēs nepaliksim disciplinēti”.

“Pagājušajā nedēļā gadījumu skaits pieauga par 10%, ko veicināja pastiprināta kontaktēšanās, ceļošana, pulcēšanās un sociālo ierobežojumu atvieglošana,” sacīja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge.

“PVO Eiropas reģionā būs jauns vilnis, ja vien mēs nepaliksim disciplinēti,” viņš piebilda.

Klūge norādīja, ka arvien plašāk izplatās jaunā koronavīrusa delta jeb Indijas paveids, kas ātri aizstāj alfa jeb Lielbritānijas paveidu.

Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) aplēses liecina, ka delta jeb Indijas paveids līdz augusta beigām var veidot 90% Covid-19 gadījumu Eiropas Savienībā (ES).

Arī Klūge pieļauj, ka delta jeb Indijas paveids līdz augustam var kļūt par dominējošo paveidu PVO Eiropas reģionā, ko veido 53 valstis un teritorijas.

Viņš norādīja, ka cilvēku vakcinēšana notiek ne tuvu tik raiti, cik nepieciešams, lai nodrošinātu nepieciešamo aizsardzību.

Klūge sacīja, ka vidējais vakcīnu pārklājums PVO Eiropas reģionā ir 24%, un puse vecāka gadagājuma cilvēku un 40% veselības aprūpes darbinieku joprojām nav vakcinējušies.

“Tas ir nepieņemami, un tas ir tālu no rekomendētajiem 80% pieaugušo iedzīvotāju,” sacīja Klūge.
3 komentāri