Pēc apsūdzībām seksuālā uzmācībā atkāpjas britu aizsardzības ministrs

2 komentāri

Pēc pārmetumiem seksuālā uzmācībā atkāpties nolēmis Lielbritānijas aizsardzības ministrs. Viņš atvainojies par to, ka pirms 15 gadiem pieskāries kādas žurnālistes ceļgalam, taču, visticamāk, tas nebija vienīgais iemesls, lai izšķirtos par demisiju.

Lielbritānijas parlamentam pēdējās nedēļās ir nācies uzklausīt daudz pārmetumu arī par citu politiķu seksuāliem nodarījumiem. To nākšanu klajā veicinājis Holivudas producenta Hārvija Veinsteina skandāls.

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons par savu atkāpšanos no amata paziņoja pēc tam, kad atklātībā nāca fakti par nepiedienīgu seksuālo uzvedību – papildinājums jau tā augošajam skandālam par uzmākšanos varas kuluāros.

Pret Falonu vērstās apsūdzības ir par 15 gadus seniem notikumiem, – 2002. gadā savas partijas konferences vakariņu laikā politiķis ir vairākkārt pieskāries žurnālistes Džūlijas Hārtlijas-Brūveres celim. Pati žurnāliste šo sauc par absurdu demisijas iemeslu. Hārtlija-Brūvere notikušo neuzskata par seksuālu uzmākšanos.

Premjerministre Terēza Meja atzinīgi novērtējusi ministra paziņojumu un jau pieņēmusi Falona atkāpšanos. Par jauno aizsardzības ministru jau izvirzīts Gevins Viljamsons.

2 komentāri