Komentāri
Pāvests savā uzrunā aicina apturēt karadarbību un teroraktus pasaulē

Romas pāvests Francisks aizvadījis savu gadskārtējo Ziemassvētku dienas uzrunu “Urbi et Orbi”. Katoļu baznīcas vadītājs aicinājis izbeigt ieilgušo karadarbību Sīrijā un rast risinājumu konfliktiem sarunu ceļā.

Pāvests uzrunā Vatikānā norādīja, ka sešus gadus ilgajā Sīrijas konfliktā ir izliets pārāk daudz asiņu. Lai gan vēl nesen tur noslēgušās asākās cīņas, pāvests aicinājis karojošās puses ieročus nolikt pavisam un talkā ņemt palīdzību no starptautiskās kopienas, kurai jāpalīdz konfliktu apturēt sarunu ceļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vēlu mieru tiem cilvēkiem, kuri zaudējuši savus tuviniekus brutālajos terora aktos. Uzbrukumos, kuri daudzās valstīs un pilsētās sējuši bailes un nāvi. Šodienas miera vēstījums dosies līdz pasaules malai, lai sasniegtu visus cilvēkus, īpaši tos, kuri ir nobijušies no kara un drausmīgiem konfliktiem, kas reizēm šķiet spēcīgāki par tiekšanos uz mieru!” aicina pāvests.

Ziemassvētku vakara uzrunā pāvests Francisks bažījies par pasaulē arvien pieaugošo materiālismu, kas liek cilvēkiem aizmirst par garīgajām vērtībām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl