Pāvests pauž atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām

8 komentāri
Pāvests pauž atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām
SIPA / SCANPIX

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā dokumentālajā filmā “Francesco”, kas pirmizrādi piedzīvoja trešdien Romas filmu festivālā, paudis atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām.

Atbalstu viendzimuma pāriem Francisks pauž aptuveni filmas vidū, kas veltīta pāvestam svarīgiem tematiem, arī vides problēmām, nabadzībai, migrācijai, rasu un ienākumu nevienlīdzībai, cilvēkiem, kas visvairāk cieš diskriminācijas dēļ.

“Homoseksuāliem cilvēkiem ir tiesības būt ģimenē. Viņi ir Dieva bērni,” vienā no filmas intervijām saka pāvests. “Tas, kas mums ir vajadzīgs, ir civilo savienību likums. Šādā veidā viņi būs juridiski aizsargāti.”

Francisks, vēl būdams Buenosairesas arhibīskaps, jau bija paudis atbalstu homoseksuālu pāru civilajām savienībām kā alternatīvai viendzimuma laulībām.

Tiesa gan, būdams pāvesta amatā, viņš publiski atbalsu civilajām savienībām nebija paudis.

Jezuītu priesteris Džeimss Mārtins, kas ir pazīstams ar saviem centieniem uzlabot baznīcā attiecības ar homoseksuāļiem, pāvesta izteikumus cildināja kā “lielu soli uz priekšu baznīcas atbalstā LGBT kopienas cilvēkiem”.

“Pāvesta pozitīvie izteikumi par civilajām savienībām pauž spēcīgu vēstījumu vietām, kur baznīca ir opozīcijā šādiem likumiem,” teikts Mārtina paziņojumā.