Komentāri
Pāvests nodēvē 1915. gada armēņu slaktiņu par genocīdu
Foto: LETA

Armēņu slaktiņa simtgades piemiņas dievkalpojumā pāvests Francisks notikušo nodēvējis par genocīdu, riskējot saasināt diplomātiskās attiecības ar Turciju.

1915. gada 24. aprīlī Osmaņu impērijas valdība apcietināja simtiem armēņu inteliģences pārstāvju, no kuriem daudzi tika nekavējoties nogalināti. Tam sekoja armēņu grautiņi un slaktiņi visā impērijas teritorijā, kā arī pavēle masveidīgi pārvietot armēņus no Mazāzijas cauri tuksnesim uz Mezopotāmiju un Sīriju. Tūkstošiem deportēto armēņu zaudēja dzīvību ceļā slimību, bada, bandītu uzbrukumu un pavadošo karavīru brutālās izturēšanās dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbilstoši armēņu vēsturnieku aplēsēm Osmaņu impērijā Pirmā pasaules kara gados tika nogalināts aptuveni pusotrs miljons armēņu.

Armēnija vēlas, lai Turcija atzīst notikušo par genocīdu, bet Ankara kategoriski atsakās to darīt, kā arī turas pie uzskata, ka armēņu upuru skaits mērāms ap pusmiljonu, nevis pusotru miljonu, kā uzskata Armēnija.

Armēņu slepkavības par genocīdu atzinušas aptuveni 20 valstis, tostarp Francija un Krievija. Un arī no Franciska tika gaidīts šāds solis.

Dievkalpojumā, pieminot armēņu slaktiņa simtgadi, Francisks norādīja, ka cilvēce pēdējā gadsimtā piedzīvojusi trīs milzīgas traģēdijas.

“Pirmā bija armēņu slaktiņš, kas plaši tiek uzskatīts par pirmo 20. gadsimta genocīdu,” norādīja Francisks, citējot Jāņa Pāvila II un Armēnijas patriarha 2001. gadā parakstīto paziņojumu.

Pārējos divus 20. gadsimta genocīdus “īstenoja nacisms un staļinisms”, norādīja pāvests.

Viņš piebilda, ka šīm traģēdijām sekojušas citas, piemēram, masu slaktiņi Kambodžā, Ruandā, Burundi un Bosnijā.

“Izskatās, ka cilvēce ir nespējīga apturēt nevainīgo asiņu izliešanu,” norādīja Francisks.

Lai gan pāvests citēja Jāņa Pāvila II vārdus, nodēvējot armēņu slaktiņu par genocīdu, nevis izteicās saviem vārdiem, gaidāms, ka tas saasinās attiecības ar Turciju, līdzīgi kā tas notika Jāņa Pāvila II laikā.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl