5 komentāri
Pāvests Francisks un patriarhs Kirils aicina atjaunot kristiešu vienotību
FOTO: LETA

Noslēgusies vēsturiska tikšanās – pēc gadsimtiem ilga pārtraukuma Kubā satikās katoļu un pareizticīgo baznīcas galvas. Pāvesta Franciska un patriarha Kirila tikšanās esot bijusi sirsnīga, un pēc sarunas viņi parakstīja kopīgu deklarāciju, kurā aicina atjaunot kristiešu vienotību.

Divu stundu ilgā saruna starp pāvestu Francisku un patriarhu Kirilu notika Havanas lidostā. Kuba kā tikšanās vieta ir savā ziņā kompromiss, jo abu Baznīcas galvu pirmā satikšanās pagaidām nevarētu notikt nedz Vatikānā, nedz Maskavā, turklāt katoliskajai Kubai ir sevišķi draudzīgas attiecības ar Krieviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pāvesta un patriarha tikšanās esot bijusi sirsnīga – pēc klātesošo stāstiem, abi sasveicinājušies kā seni draugi. Kopīgā deklarācijā, kurā abu baznīcu līderi aicina atjaunot kristiešu vienotību. Tāpat dokumentā mudināts rīkoties, lai aizsargātu kristiešus no vajāšanas Tuvajos austrumos.

Mūsu saruna bija kā starp brāļiem. Mēs bez aplinkiem izrunājām to, kas mūs uztrauc. Divi bīskapi runāja par situāciju mūsdienu baznīcā un par karu pasaulē, kas apdraud mūs visus.

Tā bija abu Baznīcas galvu pirmā tikšanās tūkstoš gadu laikā, kopš brīža, kad 11.gadsimtā kristietība sašķēlās Rietumu un Austrumu Baznīcās. Šis vēsturiskais notikums gaidīts jau divus gadus – toreiz pāvests Francisks pauda gatavību satikt patriarhu Kirilu jebkurā vietā un laikā.

Iepriekš šāda tikšanās bija plānota 1997.gadā starp pāvestu Jāni Pāvilu Otro un patriarhu Alekseju Otru, bet to atcēla.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • Voldis Prancāns-zintnieks
    0 0 0

    Voldis Prancāns-zintnieks

    Krievijas pareizticīgo galva jau ir demonstrējis savu izpratni par kristiešu vienotību gan Ukrainā, gan Gruzijā, gan Moldovā un citur, svētījot krievu ieročus. Arī Vatikāna reputācija saistīta gan ar priesteru "vienotību" ar kristīgajiem puisīšiem, gan ar Vatikāna bankas noslēpumiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl