Pāvela Šeremeta slepkavība: kā viss notika? Stāsta aculiecinieks

Pievienot komentāru
Pāvela Šeremeta slepkavība: kā viss notika? Stāsta aculiecinieks
Reuters/Scanpix

Kijevas centrā bumbas sprādzienā trešdien nogalināts prominents baltkrievu žurnālists, Kremļa kritiķis Pāvels Šeremets.

Viņš darbojās pētnieciskajā izdevumā Ukrainskaja Pravda, kā arī vadīja rīta programmu raidstacijā Vestji.

Pāvels Šeremets šorīt devās uz darbu taču biroju nesasniedza – automašīna, kas piederēja viņa dzīvesbiedrei, interneta vietnes Ukrainskaja Pravda īpašniecei, eksplodēja. Aculiecinieki stāsta, ka eksplozija bijusi redzama, visticamāk, eksplodējis automašīnai apakšā piestiprināts spridzeklis.

”Viņš brauca ātri, it kā kaut kur steigtos. Redzot, ka es braucu pa galveno ceļu, bet viņš gatavojās griezties pa kreisi, viņš apstājās – un tad nogranda sprādziens,” sacīja aculiecinieks Oleksijs.

Vairāki cilvēki piesteidzās pie kūpošās, bumbas sprādzienā deformētās automašīnas un izvilka no tās žurnālista sakropļoto, nekustīgo ķermeni. Dažas minūtes pēc tam ieradās arī “ātrās palīdzības” automašīna.

Vēl dažas minūtes vēlāk automašīna aizdegās. Ukrainas iekšlietu ministrijas pārstāvis solījis, ka tiks darīts viss nepieciešamais, lai atrastu vainīgos un sauktu viņus pie atbildības.

”Tiks darīts viss, lai savāktu lietiskos pierādījumus, lai veiktu izmeklēšanu. Tiks izmeklēti visi iespējamie scenāriji,” norāda Ukrainas iekšlietu ministrijas pārstāvis Artems Ševčenko.

  • Pāvels Šeremets dzīvoja Ukrainā pēdējos piecus gadus pēc tam, kad pameta darbu Krievijas televīzijā, par iemeslu minot Kremļa spiedienu.
  • Jau savas karjeras sākumā – 1997. gadā – viņš dzimtajā Baltkrievijā tika apcietināts pēc tam, kad kritiski izteicās par prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu.
  • 2004. gadā viņš Baltkrievijā tika smagi piekauts pēc tam, kad nodibināja opozīcijas ziņu vietni Belorusskij Partizan. Vēlāk viņš strādāja Krievijas telekanālā ORT kur bija programmas Vremja ziņu diktors.
  • Pametot darbu Krievijā, viņš devās uz Kijevu, kur atrada darbu neatkarīgajā ziņu vietnē Ukrainskaja Pravda. Šo mediju savulaik dibināja Georgijs Gongadze, kurš pats tika noslepkavots pirms 16 gadiem.
  • Viņa slepkavība izraisīja plašu rezonansi, ko daudzi uzskata par pamatu 2004. gada “Oranžajai revolūcijai”.