Pateicoties Covid-19 krīzes dēļ apturētajai prāmju satiksmei, delfīnu skaits Honkongas ūdeņos pieaudzis par 30%

0 Komentāru
Pateicoties Covid-19 krīzes dēļ apturētajai prāmju satiksmei, delfīnu skaits Honkongas ūdeņos pieaudzis par 30%
REUTERS / SCANPIX

Liels skaits delfīnu atgriezušies Honkongas ūdeņos dažu nedēļu laikā pēc Covid-19 krīzes, kas pārtrauca ātrgaitas prāmju darbību, vēsta laikraksts “The Guardian”.

Indijas un Klusā okeāna kuprveida delfīnu, kas pazīstami arī kā ķīniešu baltie delfīni un sārtie delfīni, dabiskie ūdeņi ir Pērļu upes ieteka. Taču lielā ātrgaitas laivu apjoma dēļ tie parasti izvairījās no ūdeņiem starp Honkongu un Makao. Taču pētnieki novērojuši, ka, pandēmijai krasi samazinot ūdens satiksmes intensitāti, tostarp apturot prāmjus, delfīnu skaits šajā apgabalā kopš marta ir pieaudzis par 30%.

Svētā Endrūsa universitātes vecākā pētniece, doktore Lindsija Portera laikrakstam “The Guardian” pastāstīja, ka viņa veic regulāru delfīnu monitoringu šajos ūdeņos un neilgi pēc tam, kad Honkonga un Makao ir aizvērušas savas robežas, viņa pamanījusi lielu skaitu delfīnu.

“Tā bija februāra pēdējā nedēļa, būtībā nedēļa pēc tam, kad prāmji pārtrauca ceļot starp Honkongu un Makao,” viņa teica, norādot, ka šos delfīnus pēta kopš 1993. gada, un nekad iepriekš nebija redzējusi tik dramatiskas izmaiņas delfīnu pieplūdumā, un vienīgais, kas mainījās, ir 200 prāmju satiksmes pārtraukšana.

Vietējie Honkongas iedzīvotāji aizdevuši pētnieces komandai jahtu un laivu, lai būtu iespējams dzīvot uz klāja tukšajās prāmju joslās un veikt pētījumu.

Doktore Lindsija Portera

“No vizuālajiem novērojumiem redzams, ka delfīni tērē daudz vairāk laika, lai socializētos, plunčājas pa ūdens virsmu un velta diezgan maz laika priekšspēlei, diezgan maz laika seksam.”

Honkongas delfīni parasti dzīvo nomalēs, viņi pavada laiku ēdot un atpūšoties. Tāpēc redzēt, kā viņi spēlējas un labi pavada laiku, ir patiešām lieliski, norādījusi pētniece.

Pētnieki tagad lūdz aizsardzību delfīniem, iekams prāmji atsāk kursēt. Pētnieku komanda sadarbojas ar “WWF Hong Kong”, un nevalstiskās organizācijas ir samaksājušas par prāmju novirzīšanu prom no rajona, kur apmetušies delfīni, tiklīdz to satiksme atsāksies.

Ideālā gadījumā pētnieki vēlas, lai kursētu mazāk prāmju un Makao kazino industrija vairāk izmantotu tiltu starp abām teritorijām, kas tika atvērts 2018. gadā.
0 Komentāru