Komentāri
Pastiprināti drošības pasākumi Tunisijā; tūristi bailēs masveidā pamet valsti
FOTO: SCANPIX

Tunisijā ieviesti pastiprināti drošības pasākumi pēc vakardienas uzbrukumu viesnīcām, kurā tika nogalināti 40 atpūtnieki. Asiņainais slaktiņš devis pamatīgu triecienu Tunisijas tūrisma industrijai. Atpūtnieki no valsts tiek evakuēti masveidā.

Tunisijas kūrortpilsētas Suses pludmale šodien ir tukša. Redzami tikai viesnīcu darbinieki un apsardze. Atbildību par vakardienas uzbrukumu uzņēmies džihādistu grupējums Islāma valsts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā paziņojumā teikts, ka uzbrucējs, kurš vainojams vismaz 38 cilvēku nāvē un vēl vairāku desmitu ievainošanā, bijis “kalifāta kareivis”, kurš vērsās pret Islāma valsts ienaidniekiem un izvirtības perēkli, ar to domājot kūrortu.

Tikmēr Tunisiju masveidā pamet atpūtnieki. Vairākas tūrisma kompānijas turp nosūtījušas papildu lidmašīnas, lai evakuēties varētu iespējami ātri.

Uzbrukumā izdzīvojušie stāsta, ka viņu vienīgā vēlēšanās bijusi pēc iespējas ātrāk pamest Tunisiju un viņi atsauc atmiņā piedzīvotās šausmas.

Valdības ārkārtas sanāksme šodien tika sasaukta ne vien Tunisijā, bet arī Lielbritānijā, jo vairums nogalināto bijuši britu tūristi. Britu premjers Deivids Kamerons, izsakot līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem, sola pastiprināt cīņu pret islāma ekstrēmistiem.

Tunisijā pastiprināti drošības pasākumi tika ieviesti jau pēc martā notikušā islāmistu uzbrukuma Tunisas Nacionālajam Bardo muzejam, kurā tika noslepkavoti 20 tūristi. Tagad tiek ieviesti jauni pretterorisma pasākumi. Tostarp paredzēts slēgt 80 mošejas.

Lasi vēl