Pastāv “liela iespējamība”, ka Krievija iebruks Ukrainā, uzskata NATO

Komentāri
Pastāv “liela iespējamība”, ka Krievija iebruks Ukrainā, uzskata NATO
Foto: ITAR-TASS / SCANPIX

Ziemeļatlantijas Līguma organizācija (NATO) nākusi klajā ar informāciju, ka pastāv “liela iespējamība”, ka Krievija varētu uzsākt iebrukumu Ukrainā, kuras valdība apgalvo, ka valsts karaspēks ir tuvu tam, lai pārņemtu kontroli Doņeckā, kas ir galvenā pilsēta, kurā noteikumus šobrīd diktē prokrieviskie seperātisti.

Kā vēsta ”Reuters”, atsaucoties uz Kijevas informāciju, Ukrainas karaspēks šobrīd ir vien “dažu soļu” attālumā, lai atgūtu kontroli Doņeckā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek uzskatīts, ka cīņa par Doņecku varētu būt būtisks pagrieziena punkts konfliktā, kas veicinājis plašāko konfrontāciju starp Krieviju un rietumvalstīm kopš Aukstā kara laika.

Ukraina turpina ofensīvu pret seperātistiem Doņeckā, neskatoties uz to, ka, pēc NATO rīcībā esošās informācijas, pie netālu esošās robežas sapulcēti aptuveni 20 tūkstoši Krievijas karavīru potenciālam uzbrukumam Ukrainai.

Tikmēr Kijeva pēdējo dienu laikā nākusi klajā ar informāciju, ka tā diplomātiskā ceļā panākusi to, lai Krievija neveiktu iebrukumu Ukrainā ar mērķi aizstāvēt seperātistus humānās misijas aizsegā. Krievija piektdien, 8. augustā, paziņojusi, ka pārtrauks militārās darbības šajā reģionā.

Tomēr NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens ir piesardzīgs par šādu informāciju, skaidrojot, ka joprojām nav nekādu pazīmju tam, ka Krievija būtu aizvākusi savu pie Ukrainas robežas sapulcēto karaspēku.

Atbildot uz “Reuters” jautājumu, kāda ir iespējamība, ka Krievija veiks militāru invāziju Ukrainā, Rasmusens atbildējis, ka šāda “iespējamība ir liela”.

Tikmēr sociālā tīkla “Twitter” kontā “ЄВРОМАЙДАН” publicētas fotogrāfijas ar it kā Krievijas palīdzības misijas furgoniem, kas, pēc “ЄВРОМАЙДАН” paustā, ir pārkrāsoti Krievijas militārie spēkrati.

— Не Ведитесь (@stabilizec) August 11, 2014

Lasi vēl