Pastāv iespēja, ka Tunisijā atrodas cilvēki, par kuriem Latvijai nav informācijas

Komentāri
Pastāv iespēja, ka Tunisijā atrodas cilvēki, par kuriem Latvijai nav informācijas
FOTO: SCANPIX

Asiņaina apšaude šodien satricinājusi Tunisijas tūrisma industriju. Populārā un arī Latvijas tūristu vidū iecienītā Susas kūrorta viesnīcā divi uzbrucēji nošāvuši vismaz 28 cilvēkus. Upuru vidū ir arī ārvalstnieki, kuri viesnīcā bija apmetušies, lai baudītu brīvdienas. Tunisijā uzturējušies arī Latvijas valstspiederīgie, taču pašreizējā informācija liecina, ka neviens no viņiem nav cietis.

Ārlietu ministrija līdz šim apzinājusi piecus Latvijas valstspiederīgos, kuri uzturējušies Tunisijā.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ārlietu ministrija ar visām piecām personām ir sazinājusies, neviens no Latvijas iedzīvotājiem nav cietis uzbrukumos un šobrīd atrodas drošībā. Un arī no tūrisma aģentūrām mums ir informācija, ka nav šādi grupu braucieni tikuši organizēti šobrīd, un arī neviens neatrodas organizētos braucienos Tunisijā.

Tūrisma birojos norāda, ka ceļojumus no Latvijas uz Tunisiju piedāvā tūroperators Novatours. Tā vadītājs Leonīds Močeņevs LNT Ziņām skaidro, ka šajā laikā Latvijas tūristi uz šo valsti nav vesti. Pēdējais brauciens bijis jūnija sākumā, un atkal organizēt ceļojumus Latvijas iedzīvotājiem plānots rudenī.

Viņš vienlaikus norāda, ka Tunisijas kūrortpilsēta Susa, kurā notika terorakts, bijusi populārs galamērķis Latvijas iedzīvotājiem.

Tomēr pastāv iespēja, ka Tunisijā atrodas cilvēki, par kuriem Ārlietu dienestam pašlaik nav informācijas. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, kuri pašlaik uzturas Tunisijā, sekot līdzi aktuālajai drošības informācijai vietējos plašsaziņas līdzekļos un sazināties ar ministrijas konsulārā departamenta diennakts dežurantu.

Lasi vēl