Komentāri
Pastāv 80% iespēja, ka Grieķija pametīs eirozonu, saka eksperti
Foto: AFP/LETA

Vairāki ekonomisti skaidro, ka nākamās 48 stundas Grieķijai būs izšķirošas, un varbūtība, ka valstij būs jāizstājas no eirozonas, ir aptuveni 80%.

Eiropas Savienības (ES) līderi pauduši nožēlu par referenduma rezultātiem un skaidro, ka “nē” balsojums situāciju tikai pasliktina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms “nē” balsojumu Grieķijas referendumā nodēvēja par “ļoti bēdīgu” un sacīja, ka tas apdraud valsts dalību eirozonā.

“Es turpinu akcentēt, ka vienalga kāds ir referenduma rezultāts, – Grieķijai ir jāpieņem sarežģīti lēmumi, citādi valsts netiks cauri, citādi valdība nefunkcionēs un ekonomika nespēs darboties. Ja valdība un tauta noraida grūtības, lietas sāks kļūt ļoti sarežģītas,” pauda Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms.

Izdevums The Wall Street Journal arī skaidro, ka visdrīzāk Grieķijas bankas atsāks darbu ne ātrāk kā pēc pāris nedēļām, savukārt ierobežojumi naudas izņemšanai var saglabāties pat vēl ilgāk.

Grieķija ir teikusi galavārdu, un svētdien notikušajā referendumā ar pārliecinošu balsu vairākumu noraidījusi starptautisko kreditoru prasības.

61,31% ir nobalsojuši “pret” vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, bet “par” vienošanos ar aizdevējiem nobalsojuši 38% vēlētāju.

Grieķijas premjers Aleksis Ciprs referenduma rezultātus ir nosaucis par lielu uzvaru un skaidroja, ka gatavojas sēsties pie viena saruna galda ar kreditoriem labākas vienošanās panākšanai.

Avoti Grieķijas valdībā ir minējuši, ka Ciprs ir vienojies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli par to, ka rīt Grieķija nāks klajā ar jaunu piedāvājumu aizdevuma programmas ietvaros. Savu piedāvājumu Ciprs ir plānojis izklāstīt Briselē, kur rīt Eiropas Savienības līderi ir sasaukuši ārkārtas eirozonas samitu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl