Pasniegti Oskari! Leonardo di Kaprio atzīts par gada labāko aktieri

Komentāri

Pēdējās stundās desmitiem miljonu TV skatītāju uzmanība bijusi pievērsta Losandželosai, kur noticis viens no kino pasaulē svarīgākajiem notikumiem – Oskaru pasniegšanas ceremonija.

Oskaru balvu pasniegšanas ceremonijā par aizvadītā gada labāko filmu atzīta žurnālistikas drāma Spotlight (Uzmanības centrā), bet labākā aktiera balvu saņēma Leonardo di Kaprio.

Oskaru galvenajai balvai bija nominētas kinolentes The Big Short (Gadsimta likme), Bridge of Spies (Spiegu tilts), Brooklyn (Bruklina), Mad Max: Fury Road (Trakais Makss: Skarbais ceļš), The Martian (Marsietis) un The Revenant (Cilvēks, kurš izdzīvoja).

Foto

Savu pirmo Oskara balvu beidzot saņēma amerikāņu aktieris Leonardo di Kaprio, kurš tai pirmoreiz tika nominēts pirms 22 gadiem. Viņš tika apbalvots par tēlojumu izdzīvošanas kinolentē The Revenant.

Labākās aktrises kategorijā triumfēja 26 gadus vecā amerikāniete Brī Lārsone, kura spēlēja galveno lomu drāmā Room (Istaba) par nolaupītu sievieti, kura nebrīvē audzina savu bērnu.

Kategorijā Labākais režisors tika apbalvots filmas The Revenant veidotājs Alehandro Gonsaless Injaritu. Pērn viņš saņēma Oskara balvu par melnās komēdijas Birdman (Putncilvēks) režiju, līdz ar to viņš ir viens no nedaudzajiem režisoriem, kas prestižo apbalvojumu saņēmis divus gadus pēc kārtas.

Tikmēr Oskara balvu par labāko dokumentālo kinolenti saņēma Amy par mūžībā aizgājušo britu dziedātāju Eimiju Vainhausu.

Video

 

Kopš 1929.gada, kad Oskara balva pirmo reizi nonāca pie filmu industrijas pārstāvjiem, gan kategoriju, gan par dažādiem sasniegumiem nominēto filmu skaits dubultojies. Šogad balvu piešķīra 24 kategorijās, bet nominantu sarakstā iekļuva 57 filmas.

Šogad saistībā ar Oskara balvu uzvirmojušas vairākas diskusijas. Jau uzreiz pēc nominantu paziņošanas izskanēja pārmetumi, ka jau otro gadu galvenajās kategorijās nav izvirzīts neviens melnādainais aktieris.

Vairākas slavenības, tai skaitā aktieris Vils Smits, paziņoja, ka boikotēs ceremoniju, bet Kinoakadēmija steidza ziņot par diskrimināciju mazinošiem pasākumiem.

Lasi vēl