2 komentāri

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka 6. janvāra rītā tā pirmo reizi veiksmīgi izmēģinājusi ūdeņraža bumbas sprādzienu, tādējādi apliecinot valsts kodolvarenību.

Ārvalstu eksperti gan šo paziņojumu uztver ar skepsi un apšauba Ziemeļkorejas spējas izstrādāt ūdeņraža bumbas tehnoloģiju. Tomēr pasaulē šī ziņa uztverta ar satraukumu, un Ziemeļkorejas rīcību nosodījusi pat tās sabiedrotā Ķīna.

“Svinīgi paverot 2016. gada priekškaru, par godu mūsu uzvaras gadam un septītajam partijas kongresam ar satraucošām mūsu pirmās ūdeņraža bumbas sprādziena skaņām liekam visai pasaulei apbrīnot Ziemeļkorejas kodolvarenību!” pauda valsts pārstāvji.

Ar šādu pompozu paziņojumu Ziemeļkorejas televīzijā akcentēts, ka zinātniekiem izdevies izraisīt mākslīgu zemestrīci. Negaidītais ūdeņraža bumbas izmēģinājums veikts pēc valsts līdera Kima Čenuna pavēles un noticis viņa dzimšanas dienas priekšvakarā.

Foto

Starptautiskie eksperti gan ir skeptiski par Ziemeļkorejas spējām izgatavot ūdeņraža bumbu, kas ir jaudīgāka un vieglāka. Zemestrīce Ziemeļkorejā gan patiešām ir fiksēta, tomēr ūdeņraža bumbas gadījumā tai jābūt daudzkārt stiprākai. Tāpēc eksperti spriež – vai nu Ziemeļkorejas līderis melo par ūdeņraža bumbu un patiesībā izmēģināta kārtējā plutonija atombumba, vai arī ūdeņraža bumbas mēģinājums nav izdevies.

Tomēr šī ziņa radījusi pamatīgu satraukumu starptautiskā arēnā, īpaši jau Dienvidkorejā.

Video

TOP komentāri

  • Raimonds Cellers
  • kaķene
    0 0 0

    kaķene

    kOMUNISMA ATLIEKAS ,NO TIEM VAR VISU KO SAGAIDIIT ...VARENIE ATRADUSIES UZ ZEMESLODES ( SEKO LABS KRIEVU VALODAS LAMU VARDU TEKSTS )

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl