Komentāri

Starptautiska žurnālistikas pētījuma gaitā Panamā atrasts slepens ārzonas kompāniju tīkls, kas atklāj informāciju par 12 valstu līderiem, tostarp Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Putina vārds tiešā veidā nefigurē nevienā no dokumentiem, bet atklātā informācija liecina, ka prezidenta draugi un tuvinieki nopelnījuši miljonus darījumos, kas nebūtu iespējami bez viņa dalības.

Panamā esošā kompānija Mossack Fonseca saviem klientiem palīdzējusi īstenot dažādas naudas atmazgāšanas shēmas un izvairīties no nodokļu nomaksas, tādējādi izkrāpjot miljardiem eiro lielas naudas summas.

Šī kompānija Panamā darbojas jau 40 gadus. Atklāta informācija arī par vairākiem Lielbritānijas politiķiem, kādreizējā Lībijas līdera Muamara Kadafi ģimenes locekļiem un citiem. Pētījums ieguvis plašu starptautisku rezonansi.

Foto: LETA

Foto: LETA

Milzīgais finanšu dokumentu arhīva noplūde, kas ļautu žurnālistiem un tiesībsargājošām iestādēm izsekot nodokļu atmazgāšanas shēmām, jau nosaukts par lielāko mūsdienu žurnālistikā. Dokumenti satur informāciju par 72 esošiem vai bijušajiem valstu vadītājiem, taču uzmanība tiek pievērsta Krievijas prezidenta Vladimira Putina pietuvināto cilvēku nodokļu ”manevriem”. Dokumenti liecina, ka arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko  varētu būt izmantojis Mossack Fonseca finanšu pakalpojumus.

Aizdomu ēna arī krīt pār Ķīnas vadītāju Sji Dzjiņpinu. Viņa dvīņu brālim pieder ofšora kompānijā jau kopš 2009. gada, kuras aktīvi tiek lēsti daudzos miljonos dolāru. Mossack Fonseca dokumentos var atrast arī Azerbaidžānas prezidenta radinieku uzvārdus, kas investējuši līdzekļus zelta atradnēs un nekustamajā īpašumā Londonā.

Noplūdušajos dokumentos var atrast arī aktiera Džekija Čana un fubolista Lionela Messi vārdus. Tiesa, tas uzreiz neliecina par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, tomēr bieži vien ofšora kompānijas tiek veidotas tieši šī iemesla dēļ.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl