Pasaules ātrākais vilciens savu debiju piedzīvojis Ķīnā

1 komentārs
Pasaules ātrākais vilciens savu debiju piedzīvojis Ķīnā
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Savu debiju Ķīnā ir piedzīvojis pasaules ātrākais vilciens, kas var sasniegt 600 kilometru stundā ātrumu. Vilciena iztrādātāji ir Ķīnas valstij piederošs un publiski tirgots ritošā sastāva ražotājs “CRRC”.

Viena no vilciena īpašībām ir tāda, ka, no malas raugoties, šķiet, ka vilciens “peld” virs sliedēm, un tas ir pateicoties elektromagnētiskajam spēkam. Ne tikai vilciena ātrums ir iespaidīgs, bet arī tas, ka vilciens praktiski nerada nekādu troksni un prasa daudz mazāku tehnisko apkopi kā citi ātrgaitas vilcieni.

Pirmo reizi vilciena prototips plašākai sabiedrībai tika prezentēts 2019.gadā. Tajā pašā gadā Ķīna nāca klajā ar mērķi izveidot “trīs stundu transporta lokus” starp lielākajām metropolēm.

Ātrgaitas sliežu ceļi ir viena no Ķīnas prioritātēm, jo ar to palīdzību iespējams savienot lielākās valsts pilsētas, tādā veida cilvēkiem piedāvājot iespēju ceļot patērējot maz laika un izdevumu.

Līdz šim ātrākais vilciens Ķīnā spēja sasniegt 350 km/h, bet lidmašīnas 800-900 km/h.

Bet ātrgaitas vilciens joprojām nav pieejams sabiedrībai sliežu trūkuma dēļ. Šobrīd Ķīnā ir tikai vienas šāda tipa sliedes, kas paredzētas komerciālai lietošanai. Tās savieno Šanhajas Pudongas starptautisko lidostu un Longyang Road metro staciju. 30 km garais ceļš prasa septiņas ar pusi minūtes, vilciena ātrums sasniedz 430 km/h.

Šobrīd tiek ziņots par vairāku šāda tipa sliežu izbūvi un tās varētu savienot Šanhaju un Handžou, kas ir apmēram 150 km un Čendu un Čuncjinu – apmēram 400 km.

1 komentārs