Pasaulē strauji pieaug saslimstība ar Covid-19

8 komentāri
Pasaulē strauji pieaug saslimstība ar Covid-19
REUTERS / SCANPIX

Koronavīrusa otrais vilnis ieskrienas. Konstatēto infekcijas gadījumu skaits strauji aug visā pasaulē. Pasaules veselības organizācija (PVO) plāno, ka vakcīna būs gatava nākamgad. PVO mērķis ir panākt, ka līdz nākamā gada beigām vakcīnu dozas pietiekamā apjomā nonāk arī nabadzīgākajās pasaules valstī.

PVO ziņo, ka Cocid-19 saslimšanas skaits aug, piektdien sasniedzot jaunu pasaules rekordu – 350 000 jaunu gadījumu dienā. Koronavīrusa saslimstības rekordskaits Krievijā un Čehijā. Zinātnieki turpina darbu pie vakcīnas izveides, kuru pēc saražošanas plānots sadalīt COVAX grupas valstu starpā, proti, starp 171 valsti.

“Vienlīdzīgi sadalot vakcīnas, tās var nogādāt prioritārajām iedzīvotāju grupām, tostarp veselības aprūpes darbiniekiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kuriem ir pamatslimības. COVAX mērķis ir nodrošināt, ka divi miljardi vakcīnas devu tiek ražoti un sadalīti taisnīgi līdz 2021. gada beigām,” norāda PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss.

Brazīlijā līdz šim ar Covid-19 saslimuši kopumā pieci miljoni cilvēku, sērga strauji izplatās pārapdzīvotajos, nabadzīgajos mikrorajonos – favelās.

“Uzskatu, ka zināmā veidā mēs Brazīlijā varējām izvairīties no šī antirekorda. Brazīlija bija viena no pēdējām vīrusa ietekmētajām valstīm. Tā nāca no Ķīnas, pēc tam izplatījās Eiropā, starp valstīm, kas bija ļoti tālu no mums,” saka ārsts Rikardo Viera.

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš koronavīrusa dēļ pat nonāca slimnīcā, paziņojis, ka tagad jūtās ļoti labi un medikamentus vairs nelieto. Viņš dalījās ar saviem iespaidiem, kā juties koronavīrusa ietekmē, kad atradās ārstniecības iestādē.

“Es nejutos spēcīgs. Man nebija problēmu ar elpošanu, kas, šķiet, ir daudziem Covid-19 slimniekiem. Man nekas tāds nebija, bet es nejutos ļoti spēcīgs, es nejutos enerģiski. Es nejutos tā, kā vajadzētu justies ASV prezidentam. Un es jutu, ka kaut kas nav, kā nākas,” teicis Tramps.

Konstatēts pirmais gadījums, kad kļuvis zināms par inficēšanos ar Covid-19 vīrusu augstāko Briseles amatpersonu vidū. Eiropas Savienības komisāre, Bulgārijas pārstāve Marija Gabriela sestdien pavēstīja, ka viņas Covid-19 testa rezultāts ir pozitīvs.