Pasaule sēro un piemin Kemerovas traģēdijas upurus

2 komentāri
Pasaule sēro un piemin Kemerovas traģēdijas upurus
AFP/AP/EPA/ITAR-TASS/LETA

Krievijā un citviet pasaulē cilvēki piemin Kemerovas pilsētas tirdzniecības centra “Ziemas ķirsis” ugunsgrēkā bojā gājušos cilvēkus.

Saistībā ar notikušo traģēdiju Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu par sēru izsludināšanu visā valstī trešdien, 28.martā. Kā vēstīts, svētdien notikušajā lielveikala ugunsgrēkā gāja bojā vismaz 64 cilvēki.

Par notikušo sēro arī vairākās pasaules valstīs, kur cilvēki, pieminot bojāgājušos, noliek ziedus pie Krievijas vēstniecībām.

Jau vēstīts, ka Kemerovas lielveikala ugunsgrēkā Putins vaino nolaidību.

Pēc svētdien notikušā traģiskā ugunsgrēka Kemerovā daudzi šīs Krievijas pilsētas iedzīvotāji otrdien pulcējās uz spontānu protesta akciju. Viņi prasa varas iestādēm atklāt patiesību par ugunsgrēka apstākļiem un patieso bojāgājušo skaitu.

Otrdien oficiāli arī tika apstiprināts, ka no 64 bojāgājušajiem vairums bija bērni – kopumā 41. Taču tuviniekiem joprojām trūkst informācijas par vēl vairākiem desmitiem cilvēku, kuri pazuduši pēc ugunsnelaimes lielveikalā.

Bez cilvēkiem ugunsgrēkā sadeguši arī aptuveni 200 dzīvnieki, kas atradās tirdzniecības parka minizoodārzā.

Jaunākā informācija liecina, ka jau vairāk nekā nedēļu lielveikalā nav darbojusies automātiskā trauksmes signalizācija, savukārt manuālo nelaimes izziņošanas sistēmu apsargs nav iedarbinājis. Nav apstiprinājusies versija, ka ugunsgrēku izraisījuši bērni, kas batutu centrā spēlējās ar šķiltavām. Kā ticamākais nelaimes iemesls tiek uzskatīts elektrības īssavienojums. Šobrīd aizturēti pieci lielveikala darbinieki. Saistībā ar traģēdiju rīt Krievijā izsludinātas sēras.

2 komentāri