Pasaulē nosoda tilta atklāšanu starp Krimas pussalu un Krieviju

4 komentāri

Otrdien, 15. maijā, notikusī tilta atklāšana pāri Kerčas jūras šaurumam no Krievijas uz Krimu izpelnījusies pamatīgu Rietumvalstu nosodījumu. Tostarp Eiropas Savienība (ES) pavēstījusi, ka tas ir jauns uzbrukums Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai.

Otrdien tilta atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kas tam pārbrauca oranžā kravas automobilī.

Tiltu pār Kerčas šaurumu, kas savieno Krimu ar Krasnodaras novadu, Kremlis sāka būvēt 2014. gada rudenī, drīz pēc Krimas aneksijas. Objekts kļuva par vienu no galvenajām prioritātēm Krievijas ceļu tīklā un sāpīgi atspēlējās citiem reģioniem, kam atvēlētā nauda infrastruktūras objektiem būtiski samazinājās.

Nu 19 kilometrus garais tilts ir pabeigts, svinīgi atklāts un nodots iedzīvotāju lietošanā. Pirmais tiltu pie oranža kamaza stūres izmēģināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Dažādos vēstures posmos cilvēki sapņoja par šī tilta būvniecību, cilāja šo jautājumu pagājušā gadsimta 30., 40. un 50. gados. Beidzot, pateicoties jūsu darbam un talantam, – šis projekts, šis brīnums ir piepildījies. Paldies jums liels,” norādīja Putins.

Ukraina tikmēr paziņojusi, ka līdz ar tilta atklāšanu Krievija turpina starptautisko normu pārkāpšanu.

Arī rietumi par šo jautājumu neklusē, – ES norādījusi, ka tilta atklāšana ir jauns uzbrukums Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai. ASV tikmēr uzsver, ka tilts ir mēģinājums nostiprināt Krimas “nelikumīgo sagrābšanu”. Latvijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka tilta izbūve kārtējo reizi apliecina Krievijas nevēlēšanos pildīt Minskas vienošanos.

TOP komentāri

  • Rinkevics
  • re
  • Alberts Dzintars
    0 0 0

    Alberts Dzintars

    Nu letinji jau vareeja arii shoreiz pakluseet,zelta tiltu buuvnieki.Bet jautaajums TV3 Latvija,kaapeec ne ar pushpleestu vaardu nepieminat,ka tie pashi amerikaanji klaji kuuda ukrainu meegjinaat to tiltu nobumbot? Vai tas nav no terorisma propogandas,kas notiktu ar Ukrainu,ja vinjiem pietiktu drosmes uz ko taadu,saprotams,pat Vaacu gjeneraaljiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl