Pasaulē nosoda tilta atklāšanu starp Krimas pussalu un Krieviju

4 komentāri
Pasaulē nosoda tilta atklāšanu starp Krimas pussalu un Krieviju
REUTERS/ITAR-TASS/Sputnik/EPA/LETA

Otrdien, 15. maijā, notikusī tilta atklāšana pāri Kerčas jūras šaurumam no Krievijas uz Krimu izpelnījusies pamatīgu Rietumvalstu nosodījumu. Tostarp Eiropas Savienība (ES) pavēstījusi, ka tas ir jauns uzbrukums Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai.

Otrdien tilta atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kas tam pārbrauca oranžā kravas automobilī.

Tiltu pār Kerčas šaurumu, kas savieno Krimu ar Krasnodaras novadu, Kremlis sāka būvēt 2014. gada rudenī, drīz pēc Krimas aneksijas. Objekts kļuva par vienu no galvenajām prioritātēm Krievijas ceļu tīklā un sāpīgi atspēlējās citiem reģioniem, kam atvēlētā nauda infrastruktūras objektiem būtiski samazinājās.

Nu 19 kilometrus garais tilts ir pabeigts, svinīgi atklāts un nodots iedzīvotāju lietošanā. Pirmais tiltu pie oranža kamaza stūres izmēģināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Dažādos vēstures posmos cilvēki sapņoja par šī tilta būvniecību, cilāja šo jautājumu pagājušā gadsimta 30., 40. un 50. gados. Beidzot, pateicoties jūsu darbam un talantam, – šis projekts, šis brīnums ir piepildījies. Paldies jums liels,” norādīja Putins.

Ukraina tikmēr paziņojusi, ka līdz ar tilta atklāšanu Krievija turpina starptautisko normu pārkāpšanu.

Arī rietumi par šo jautājumu neklusē, – ES norādījusi, ka tilta atklāšana ir jauns uzbrukums Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai. ASV tikmēr uzsver, ka tilts ir mēģinājums nostiprināt Krimas “nelikumīgo sagrābšanu”. Latvijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka tilta izbūve kārtējo reizi apliecina Krievijas nevēlēšanos pildīt Minskas vienošanos.