Pasaulē krietni pieaudzis kaitīgo gāzu izmešu apjoms

Pievienot komentāru
Pasaulē krietni pieaudzis kaitīgo gāzu izmešu apjoms
EPA/SCANPIX

Polijas pilsētā Katovicē notiekošajā ANO klimata samitā zinātnieki vērš pasaules uzmanību uz šogad piedzīvoto milzu lēcienu siltumnīcas efektu radošo gāzu izmešos salīdzinājumā ar pērno gadu.

Pēc vairākiem gadiem, kuros novēroti lielākoties mēreni izmešu līmeņi, šogad piedzīvots lēciens 2,7% apmērā. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu tas audzis par vairāk nekā procentu. Šāds pieaugums var veicināt vidējās temperatūras kāpumu, zinātniekiem brīdinot, ka divi grādi ir slieksnis, kuru pārkāpjot globālās sasilšanas visnegatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Šā gada izmešu pieaugumā lielu lomu spēlē Ķīnā augošā akmeņogļu lietošana.

Jenss Matiass Klausens
“Greenpeace” pārstāvis

Pasaulē ir daudz politiķu, kuri runā par šīm lietām un ko viņi darīs lietas labā, klāsta savus ilgtermiņa mērķus un stratēģiju, bet beigās neko tā arī nedara. Mēs viņiem lūdzam kļūt par līderiem, nevis tikai politiķiem.

Vienlaikus eksperti Polijas samitā norāda, ka krietni vien pieaudzis “zaļās enerģijas” apjoms, tomēr tas vēl netur līdzi fosilā kurināmā izmantošanai.

ANO klimata samits Polijā turpināsies līdz 14. decembrim.

Atsevišķās valstīs, arī ASV, dažāda veida enerģijas patēriņa pieaugums šogad saistāms arī ar ļoti auksto ziemu un karsto vasaru – vajag dzesēt un sildīt. Iepriekš, uzrunājot delegātus, ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterešs norādīja, ka situācija klimata sargāšanas jomā ir šausmīga un “neierobežotām sarunām” vairs nav laika.

Lasi vēl