Pasaulē ietekmīgi politiķi ar netradicionālu orientāciju

0 Komentāru
Pasaulē ietekmīgi politiķi ar netradicionālu orientāciju
Foto: EPA/LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nav pirmais pasaules politiķis, kas publiski paziņojis, ka ir homoseksuāls. Daudzi ietekmīgi politiķi to darījuši jau iepriekš, radot pretrunīgu reakciju sabiedrībā, bet tajā pašā laikā netieši ietekmējot valsts politiku “geju jautājumā” un arī valsts tēlu.

Piedāvājam aplūkot pasaulē ietekmīgu politiķu, kas neslēpj, ka ir ar netradicionālu orientāciju, sarakstu!

Luksemburgas tagadējais premjerministrs Ksavjē Betels (Xavier Bettel)

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

Valsts premjera amatā viņš stājās 2013. gada nogalē, nomainot Žanu Klodu Junkeru. Iepriekš viņš bija pilsētas mērs. Viņš nekad nav slēpis, ka ir homoseksuāls, un atzinis, ka ”Luksemburgā cilvēki nevērtē tevi pēc fakta, vai tu esi gejs vai nē”.

Beļģijas premjers laikā no 2011. gada decembra līdz 2014. gada oktobrim Elio di Rupo

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

Viņš pārstāv sociāldemokrātus. E. di Rupo mūsdienās ir pasaulē otrs valsts valdības vadītājs, kurš atzinis, ka ir homoseksuāls. Ar šo paziņojumu viņš nāca klajā 1996. gadā, uz žurnālista jautājumu, vai viņš ir gejs, atbildot: ”Jā, nu un?”. Tāpat viņš norādījis, ka ir arī ”ateists, racionālists un brīvmūrnieks”.

Islandes bijusī premjere Joanna Sigurdardotira (Jóhanna Sigurðardóttir)

Foto: AP/SCANPIX

Foto: AP/SCANPIX

Viņa ir pirmā zināmā lesbiete mūsdienu laikos valsts vadītājas amatā. Viņa bija Islandes premjeres amatā laikā no 2009. līdz 2013. gadam.

Bijušais Francijas galvaspilsētas Parīzes mērs Bertrāns Delano (Bertrand Delanoe)

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Viņš Parīzes mēra krēslā sēdēja no 2001. gada marta līdz šā gada aprīlim. Viņš bija viens no pirmajiem ietekmīgajiem Francijas politiķiem, kas atklāti pateica, ka ir gejs. To viņš izdarīja 1998. gadā televīzijas intervijā pirms vēlēšanām, kurās galu galā uzvarēja.

Somijas prezidenta amata kandidāts Peka Hāvisto (Pekka Haavisto)

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

Viņš darbojies Somijas parlamentā un 2012. gadā kandidēja uz Somijas prezidenta amatu.

Vācijas bijušais ārlietu ministrs un vicekanclers Gvido Vestervelle (Guido Westerwelle)

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

Augstajā vicekanclera amatā viņš darbojās no 2009. līdz 2011. gadam. G. Vestervelle bija arī pirmais netradicionālas seksuālās orientācijas pārstāvis, kas sēdās Vācijas vicekanclera krēslā. G. Vestervelle aktīvi piedalījies kampaņās par seksuālu līdztiesību. 2004. gadā jūlijā viņš apmeklēja kancleres Angelas Merkeles dzimšanas dienas svinības kopā ar savu partneri Mihaelu Mroncu. 2010. gadā pāris privātā ceremonijā Bonnā reģistrēja savas partnerattiecības.

Berlīnes mērs Klauss Voveraits (Klaus Wowereit)

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Viņš stājās Berlīnes mēra amatā 2001. gada oktobrī, kad viņa sociāldemokrātu partija vēlēšanās uzvarēja ar 29,7% pārsvaru. Viņš ir viens no pirmajiem Vācijas politiķiem, kas atklāja, ka ir gejs. Tas notika pirms vēlēšanām 2001. gadā.

Pirmais Lietuvas homoseksuālais politiķis Roks Žilinsks (Rokas Žilinskas)

Foto:  Mr.TinDC /Flickr

Foto: Mr.TinDC
/Flickr

Viņš tika ievēlēts Lietuvas Seimā 2008. gadā un kopš tā laika darbojas Lietuvas parlamentā. R. Žilinsks ir pirmais Lietuvas tautas kalps, kas publiski atzina, ka ir gejs. Par to viņš pavēstīja 2009. gadā. Tajā pašā laikā viņš nepauda atbalstu geju laulību legalizēšanai Lietuvā.
0 Komentāru