Pasaulē dramatiski pieaugusi saslimstība ar masalām

0 Komentāru
Pasaulē dramatiski pieaugusi saslimstība ar masalām
SPUTNIK/SCANPIX

ANO bērnu fonds ziņo, ka vissmagākā situācija ar saslimšanu ar masalām šobrīd ir Ukrainā, Filipīnās un Brazīlijā.

Ukrainā no masalām miruši jau deviņi cilvēki, bet inficējušies – vairāk nekā 20 000. Saslimstība ar masalām valstī bija problēma jau pērn, taču šī gada pirmo divu mēnešu statistika ir biedējoša. Tāpēc valdība sākusi steidzamu vakcinācijas kampaņu. Tās ietvaros mediķu vienības dodas uz skolām vakcinēt bērnus, kā arī konsultē ģimenes ārstus un pacientus par vakcinācijas nepieciešamību.

Kampaņas lielākā uzmanība pievērsta Ļvovas reģionam, kur tūkstošiem bērnu un jauniešu vecumā no 6 līdz 18 gadiem nav vakcinēti. Šajā reģionā ar bīstamo vīrusu šogad vien inficējušies jau 3500 cilvēku.

Mediķi norāda, ka masalas, kuru ārstēšanai nav medikamentu, var izraisīt smagas komplikācijas ar tām sekojošām ilgtermiņa veselības problēmām – un pat nāvi. ”Sabojāta dzirde, kurlums, arī encefalīts, kas savukārt var beigties ar smadzeņu bojājumiem. Citas komplikācijas var izraisīt plaušu karsoni,” atklāj ārste Oksana Moroza.

Masalas ir viena no pašām lipīgākajām infekcijas slimībām. Katrs saslimšanas gadījums izraisa 12 līdz 18 jaunas saslimšanas neaizsargātu cilvēku vidū.

ANO bērnu fonda eksperti arī palīdz Ukrainas valdībai cīņā ar masalu epidēmiju, kas ir pati smagākā neatkarīgās Ukrainas vēsturē. Gada divos mēnešos ar tām inficējušies vairāk nekā 20 000 cilvēku. Pērn visa gada laikā ar masalām Ukrainā inficējās vairāk nekā 55 000 cilvēku. 30 no viņiem – gan bērni, gan pieaugušie – šo gadu tā arī nesagaidīja.

0 Komentāru