Pasaulē atšķirīga attieksme pret praidu: Meksikā tie ir krāšņi svētki, Turcijā – iejaucas policija

Komentāri

Nedēļas nogalē daudzviet pasaulē notika seksuālo minoritāšu praida gājieni. Attieksme pret šo pasākumu dažādās valstīs bija krietni atšķirīga – vienviet tie notika spilgti un miermīlīgi, citur beidzās ar arestiem un asaru gāzes lietošanu.

Meksikas galvaspilsētā geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu svinības, kā ierasts, izvērtās vienas no krāšņākajām. Praida dalībnieki bija sagatavojuši gan īpašus tērpus, gan, protams, neiztrūkstošos varavīkšņu karogus, dziesmas un dejas. Mehiko gājienā piedalījās vairāki tūkstoši, un viņu svētkus homofobi nespēja aizēnot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
MEHIKO PRAIDA DALĪBNIEKS

Mums arī vajadzīga sava diena, tāpat kā tāda, piemēram, ir māmiņām. Ir jābūt dienai, kad svinam dzimuma brīvību!

Tomēr citviet par tik lielu pārējās sabiedrības toleranci geji un transpersonas var tikai sapņot. Turcijā svētdienas, 25. jūnijā, vakarā policija ar spēku izklīdinājusi tos nedaudzos, kuri tomēr ieradās Stambulas centrālajā Taksima laukumā, par spīti varasiestāžu aizliegumam rīkot praida gājienu. Šādu atteikumu homoseksuāļi Turcijā saņem jau trešo gadu, un tas vienmēr pamatots ar viņu pašu drošību.

Savukārt ASV šoreiz praids pagāja drīzāk kā politisks protests. Seksuālās minoritātes satraukušās, ka pēc prezidenta maiņas progress homoseksuāļu tiesībās apstāsies. Piemēram, Trampa administrācija jau atcēlusi ierosinājumu Ņujorkā skolās ļaut bērniem pašiem izvēlēties, kuras tualetes vai ģērbtuves labāk izmantot.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl