Pasaulē 2019.gads sagaidīts ar krāšņiem salūtiem, nemainīgām tradīcijām un Ginesa rekordiem

0 Komentāru

Viena no pasaulē populārākajām Jaunā gada sagaidīšanas vietām ir Ņujorkas Taimskvērs, kur pulcējas cilvēki, lai vērotu svētku priekšnesumu ar nu jau 100 gadu nemainīgo tradīciju – krītošo kristāla lodi. Tai sasniedzot zemāko punktu, Jaunais gads bija klāt, gaisu piepildīja konfeti un cilvēki, spītējot lietainajam laikam, metās cits citu apsveikt.

Krāšņi Jauno gadu sagaidīja arī Apvienotajos Arābu Emirātos – ar salūtu, kas savā mērogā pārspēja divus Ginesa rekordus.

Koši Jaunais gads sagaidīts Elizejas laukos Parīzē. Tur Triumfa arfu izgaismoja īpašs lāzeršovs.

Savukārt par politisku vēstījumu svētku uzvedumā parūpējās Londonas mērs. Lai gan Apvienotā karaliste nolēmusi pamest Eiropas Savienību, Jaunā gada sagaidīšanā debesis virs Temzas izgaismojās Savienības karoga krāsās, tādējādi simbolizējot Londonas sadarbību ar Eiropu.

Tikmēr no pārējās pasaules noslēgtajā, diktatoriskajā Ziemeļkorejā plašu un krāšņu svinību nebija. Tā vietā iedzīvotāji cits pēc cita nolika ziedus pie mirušo vadoņu bronzas statujām.

Kā iepriekš vēstīts, Latvijā vakarnakt vislielākā ballīte, kā jau to varētu gaidīt, bija Vecrīgā un Daugavmalā. Tur arī – viskrāšņākā uguņošana, lai gan petardes vakarnakt šāva teju visos Latvijas pagalmos.

0 Komentāru