Komentāri
Pasaulē 2016. gads sagaidīts ar bažām par iespējamiem teroraktiem
FOTO: SCANPIX

2016.gads pasaulē sācies ar gan ar vērienīgām svinībām, krāšņu uguņošanu un gaismas izrādēm, gan nopietnām bažām par iespējamiem terora aktiem vairākās Eiropas lielpilsētās.

Minhenē pirms gadumijas no divām dzelzceļa stacijām tika evakuēti cilvēki, reaģējot uz “draudzīgu izlūkdienestu informāciju par konkrētiem terora draudiem”, proti, bažām par spridzinātāju pašnāvnieku rīkotu uzbrukumu.

Dažas stundas vēlāk stacijas atkal tika atvērtas. Kā paziņojusi policija, draudi saistīti ar džihādistu grupējumu Islāma valsts.

Berlīnē Jaunā gada sagaidīšana norisinājās bez īpašiem starpgadījumiem, lai gan to nedaudz aptumšoja ziņas no Minhenes. Pilsētas varas iestādes veica pastiprinātus drošības pasākumus tradicionālajā svinību rajonā – Brandenburgas vārtu apkaimē, cita starpā neļaujot turp doties cilvēkiem ar lielām mugursomām vai citiem nesamajiem.

Par lielāku drošības dienestu klātbūtni Jaungada svinību laikā bija gādāts arī Londonas, Romas un Ņujorkas ielās.

Londonā, kur Jaungada naktī ļaudis pulcējās vērot uguņošanu Temzas krastos, drošības uztturēšana bija uzticēta 3000 policistiem.

Maskavā Vecā gada pēdējā dienā bija slēgts Sarkanais laukums, skaidrojot to ar tradicionālā “Zilās uguntiņas” koncerta filmēšanu. Krievijas galvaspilsētas centrā bija ierobežota satiksme pa vairākām ielām, bet drošību uzraudzīja aptuveni 15 000 policisti.

Austrālijā apmēram miljons cilvēku gadumiju sagaidīja, vērojot uguņošanu pie Sidnejas opernama.

Arī Ņujorkas Taimskvērā uz Jaunā gada sagaidīšanu bija pulcējušies aptuveni miljons cilvēku, tikmēr Ņujorkas štata Ročesterā uguņošana tika atcelta saistībā ar bažām par “Islāma valsts” plānotu uzbrukumu restorānam un bāram.

Riodežaneiro iedzīvotāji šai naktī varēja vērot īpaši krāšņu uguņošanu no baržām iepretī Kopakabanas pludmalei.

Tikmēr Ķīnā vienas no lielākajām gadumijas svinībām Šanhajas promenādē tika atceltas drošības apsvērumu dēļ, jo pērn šai laikā tur drūzmā zaudēja dzīvību 36 cilvēki.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl