Komentāri
Pārkāpjot drošības noteikumus, piloti uzņem elpu aizraujošus foto no vadības kabīnēm
Ekrānšāviņš: qz.com

Piloti ir tā profesija, kuru pārstāvji spēj paspīdēt, sociālajos tīklos publicējot elpu aizraujošas fotogrāfijas. Tajās debesis un zeme redzama no tāda skatupunkta, kāds vidējajam mirstīgajam ik dienas nav aplūkojams, ziņo medijs QZ.com.

Šī iemesla dēļ nereti tieši pilotiem tādās attēlu dalīšanās vietnēs kā Instagram nereti ir simtiem, dažkārt pat tūkstošiem sekotāju un fanu.

Tiesa gan, uzņemt fotogrāfijas jeb lietot elektronisku ierīci un tajā pašā laikā vadīt komerciālu pasažieru gaisa kuģi ir aizliegts, saskaņā gan ar Eiropas, gan ar ASV noteikto regulējumu. Turklāt dažas fotogrāfijas ir uzņemtas arī lidmašīnas pacelšanās un nolaišanās laikā, kad regulējums par to, ko drīkst un nedrīkst darīt cilvēki, kas atbildīgi par pasažieru drošu pārvadāšanu, ir vēl stingrāks.

Jāpiemin, ka, piemēram, ASV, kopš brīža, kad elektronikas ierīču lietojums tika ierobežots arī pasažieriem, atbildīgā aviācijas institūcija piemēroja vēl stingrākas prasības arī pilotiem.

”Komerciālajā aviācijā galvenais aspekts ir drošība. Šajā lietā nevar būt kompromisu,” atzīst pensionējies United Airlines pilots Čārlzs Bernats (Charles Bernat), kurš lidmašīnas vadīja 29 gadu garumā.

Tikmēr interneta vietnē Instagram atrodamas simtiem pilotu uzņemtas fotogrāfijas. Tiesa gan, nenoliegsim – uzņemtie attēli ir iespaidīgi.

Lasi vēl