Parīzieši: terorakti mūsu nāciju nav salauzuši, bet padarījuši vienotāku

1 komentārs
Parīzieši: terorakti mūsu nāciju nav salauzuši, bet padarījuši vienotāku
FOTO: SCANPIX

Pēc teroraktiem Parīzes ielās patrulē tūkstošiem policistu un karavīri ar automātiem rokās. Lai gan vietējo izjūtas par savu drošību atšķiras, viņi apgalvo, ka šie uzbrukumi nav viņus salauzuši, bet gluži pretēji – padarījuši vēl vienotākus.

Kamēr parīzieši cenšas atgūties no piektdienas traģiskajiem notikumiem, par drošību pilsētā gādā policija un armija. Drošībnieki patrulē pie pilsētas nozīmīgākajiem objektiem, kā arī pārbauda somas cilvēku pārpildītās vietās.

Drošības nodrošināšanai Francijas galvaspilsētā norīkots liels skaits kārtības sargu, taču tiek runāts, ka nepieciešami vēl papildspēki. Kopš piektdienas veikti teju 200 policijas reidi un vairāk nekā simt arestu. Vietējie ir ievērojuši, ka pilsētā ir vairāk policistu nekā ierasts.

Tomēr viņu domas par savu drošību atšķiras.

Es jau iepriekš nejutos drošībā, tāpēc arī tagad tā nejūtos. Bet es jūtos stipra, jo uzskatu, ka mums jāsaglabā mūsu dažādība. Tas tikai mūs stiprinās.

Franču nesalauzto garu arī apliecina latviete Una Bergmane, kas Francijā dzīvo jau vairākus gadus. Viņa stāsta, ka jau nākamajā dienā pēc uzbrukumiem parīzieši demonstrēja, ka nav iebiedēti.

Tomēr pagaidām Francija apņēmusies uz ilgāku laiku nodrošināt papildu drošību – prezidents Fransuā Olands vēlas ārkārtas stāvokli pagarināt uz nākamajiem trim mēnešiem.

Parīze pēc teroraktiem:

Skaties video!

1 komentārs