“Parīzieši stundām dziedāja lūgšanas, daudzi raudāja…” Aculiecinieks par ugunsnelaimi Parīzē

1 komentārs

“Parīzieši, noraugoties uz degošo katedrāli, stundām dziedāja lūgšanas, daudzi raudāja,” tā LNT Ziņām stāsta notikušā Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēks aculiecinieks.

Katedrāles ugunsgrēka liecinieki bija daudzi latvieši, kuri Parīzē uzkavējās dienu pēc dalības Parīzes maratonā. Viņu vidū arī uzņēmējs Vilnis Brakovskis, kurš tovakar bija apmeties viesnīcā aptuveni 300 metrus no katedrāles.

Par traģēdiju viņš vispirms uzzinājis no satrauktiem draugiem Latvijā. Izejot no viesnīcas, lai apskatītu, kas notiek, varējis redzēt tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējušies doties tuvāk notikuma vietai. Cilvēki bijuši satriekti un ar asarām acīs pārdzīvojuši, kā uguns liesmas posta vienu no vecākajiem Parīzes simboliem.

“Parīzieši ļoti emocionāli uztvēra šo visu, tas ir viņiem tāds, es nezinu, droši vien kā mums Brīvības piemineklis vai Brāļu kapu piemineklis. Cilvēku jūra, cilvēki ļoti daudz raud, apkampušiem stāv, skatās, dzied, manuprāt, lūgšanas, acīmredzot franču valodā bez apstājas. Mēs aizgājām ik pa stundai paskatīties, viņi joprojām dziedāja un dziedāja to pašu, ļoti, ļoti emocionāli. Tā sajūta tāda, ka tiešām jūt, ka ir noticis visai pasaulei nozīmīgs, kāda bēda,” atminas “Woodart.lv” valdes loceklis Vilnis Brakovskis

Vilnis atzina, ka viņu pārņēmusi “dežavu sajūta”, atceroties, kā pirms gandrīz sešiem gadiem dega Rīgas pils.

Iepriekš jau vēstīts, ka pirmdienas, 15. aprīļa, pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks slavenajā Parīzes Dievmātes katedrālē, liesmām apņemot tās jumtu, un ugunsgrēka rezultātā sabrukusi katedrāles torņa smaile.

Dienu pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrāles iekšienē redzams, kādus postījumus vēsturiskajai ēkai nodarījušas liesmas. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas.

Lasi vēl: Franču miljardieris Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanai sola 200 miljonus eiro

Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) telefonsarunā ar Francijas vēstnieci Latvijā Odili Supizonu piedāvājis Latvijas palīdzību un atbalstu Parīzes Dievmātes katedrāles restaurēšanā.
1 komentārs