Parīzes teroraktus pārcietušās rokgrupas dalībnieks: Iebarikādējāmies istabā un klausījāmies, kā šāvieni nāk arvien tuvāk

0 Komentāru
Parīzes teroraktus pārcietušās rokgrupas dalībnieks: Iebarikādējāmies istabā un klausījāmies, kā šāvieni nāk arvien tuvāk

Šāvieni nāca arvien tuvāk, tad pēkšņi apstājās un atskanēja sprādziens, tā Parīzes teroraktus atceras amerikāņu rokgrupas dalībnieki, kuru koncerta laikā notika asiņainais teroristu uzbrukums. Pirmajā intervijā kopš notikušā mūziķi medijam Vice News paziņojuši, ka grib būt pirmie, kas uzstāsies teroristu uzbrukumu pārcietušajā koncertzālē, ja tā atsāks darboties.

Piektdienā, 13. novembrī, amerikāņu rokgrupa Eagles of Death Metal koncertēja Parīzes naktsklubā Bataclan. Kad koncerts jau bija pusē, sākās teroristu uzbrukums.

No sākuma mūziķi nodomājuši, ka sabojājusies skaņas sistēma un sprakšķ mikrofoni. Tad viņi ieraudzīja bruņotos vīriešus. Brīdī, kad teroristi pārlādējuši automātus, mūziķi pamanījušies noskriet no skatuves un izbēgt no koncertzāles pa sānu ieeju. Tomēr panikas pārņemtais pūlis no pārējiem grupas dalībniekiem jau bija nošķīris basģitāristu, ieraujot viņu kādā istabā.


Mets Makdžunkinss, basģitārists:

Puiši uzreiz sāka krāmēt krēslus priekšā durvīm. Kopā ar mums bija vairāki sašautie. Viņi kliedza un viņiem tecēja asinis. Kāds tajā istabā bija atstājis šampanieša pudeli, ar ko nosvinēt pēc uzstāšanās. Es to satvēru kā vāli – tas bija mūsu vienīgais ierocis.

Viņi klausījušies, kā šaušanas trokšņi nāk arvien tuvāk, līdz pēkšņi apstājas. Tad ēku satricinājis sprādziens – teroristi bija iedarbinājuši savas pašnāvnieku spridzekļu vestes. Drīz pēc tam ieradusies policija. Tagad, divas nedēļas vēlāk, grupa izlēmusi, ka nepārtrauks koncertēt, jo tā būtu padošanās teroristiem.

Džese Hjūzs, vokālists:

Es esmu laimīgs, jo es joprojām elpoju. Jo es šovakar varēšu parunāties ar savu dēlu. Māte man mācīja – nekad neņem galvā, ko par tevi domā “pakaļas”! Tādēļ es atlikušo dzīvi nepavadīšu, cenšoties neaizkaitināt “pakaļas”. Es nevaru sagaidīt, kad mēs atgriezīsimies Parīzē. Es gribu, lai mēs esam pirmā grupa, kas uzstājas Bataklan koncertzālē, kad tā atkal tiks atvērta.

Bataclan koncertzāle bija asiņainākā uzbrukuma vieta Parīzes teroraktos. Tajā gāja bojā 89 cilvēki.

Video!

0 Komentāru