Parīzes iedzīvotāja: teroristi ir panākuši, ko vēlējās…

0 Komentāru
Parīzes iedzīvotāja: teroristi ir panākuši, ko vēlējās…
Foto: AFP / LETA

Piektdienas teroristu uzbrukumi Parīzē prasījuši jau vairāk nekā 130 dzīvību, un vēl daudzi tovakar notikušo uz visu mūžu atcerēsies ar šausmām. Kādu Francijas galvaspilsētas iedzīvotāju, ļoti iespējams, izglāba lēmums palikt mājās, taču viņas paziņu lokā ir tādi, kuru dzīvības tovakar tika izdzēstas ar teroristu lodēm…

Apšaude klubā Bataclan, kur tobrīd uzstājās rokgrupa Eagles Of Death Metal, norisinājusies desmit minūšu gājiena attālumā no viņas dzīvesvietas. “Dzirdēju neatliekamās palīdzības sirēnas un zināju, ka kaut kas ir noticis, taču brīdī, kad zvanīja mamma, sapratu, ka tas ir ļoti nopietni,” tā vakara notikumus sarunā Skaties.lv atsauc atmiņā Grisele.

Tikai nogurums licis tovakar palikt mājās un pastaigas vietā, kas būtu vedusi pa ielām tuvumā koncertzālei, viņa izvēlējās doties mājās ar sabiedrisko transportu: “Man ļoti paveicās. Ļoti daudzi draugi stāstījuši šausmu stāstus. Kāds paziņa atradās kopā ar zviedru meiteni, kas tika sašauta, savukārt mana drauga darba kolēģis tika nogalināts.”

Bojāgājušo piemiņas brīdis pie kluba Bataclan:

Traģisko notikumu dēļ pēdējās dienas Parīzes iedzīvotājiem ir bijušas ļoti trauksmainas – publiskās vietās piedzīvoti vairāki panikas brīži, kā arī saņemtas viltus trauksmes. Ielās patrulē policija, kā arī armija, un tiklīdz rodas kādas aizdomas par briesmām, ielās esošajiem iedzīvotājiem tiek pavēlēts gulties uz zemes. “Daudzi baidās braukt ar metro un atrasties publiskās vietās, jo tas var izrādīties bīstami. Viņi [teroraktu rīkotāji – red.] panāca to, ko vēlējās…”

Lai gan atsevišķi iedzīvotāji pat pēc šāda mēroga uzbrukuma nevainīgiem cilvēkiem turpina savas gaitas, it kā nekas nebūtu noticis, kopējais noskaņojums Francijas galvaspilsētā ir visai nomācošs: “Tu nezini kad, bet kaut kas var pēkšņi atkal notikt. Un militāro spēku klātbūtne tikai pastiprina sajūtu, ka tu vari būt mērķis jebkurā vietā un jebkurā laikā. Kaut arī viņi tur atrodas drošības nolūkos.”

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā Francijas galvaspilsētā vairākās vietās notikuši koordinēti teroristu-pašnāvnieku uzbrukumi. Pašlaik asiņainajos notikumos cietušo upuru skaits sasniedzis 132, bet slimnīcās atrodas vairāk nekā 350 ievainoto. No viņiem 80 cilvēku stāvoklis ir kritisks, kas neizslēdz iespēju, ka bojāgājušo skaits pieaugs.

0 Komentāru