Parīzes centrā novāc vīnogu ražu

Komentāri
Parīzes centrā novāc vīnogu ražu
AP/SCANPIX

Francijā klāt vīnogu ražas laiks. Vīnogas tiek novāktas arī pašā Parīzes centrā, kur ienākumi no pārdotā vīna tiek ziedoti dažādām sociālās palīdzības programmām.

Ogas vīnadārzā, kas datējams ar 12. gadsimtu, šogad padevušās īpaši labas, pateicoties nepieredzēti karstajiem un sausajiem laika apstākļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Monmartra lepojas ar to, ka iestājas par videi draudzīgu dzīves veidu un vīna dārza īpašnieki paši rāda piemēru – vīnogas tiek audzētas neizmantojot ķimikālijas.

Ražu palīdz novākt gan Parīzes Parku un vides direktorāta darbinieki, gan brīvprātīgie. No aptuveni pusotra tūkstoša kvadrātmetru lielā Monmartras vīna dārza sanāks pusotrs tūkstotis puslitra vīna pudeļu. Ieņēmumi no vīna pārdošanas tiek ziedoti dažādiem sociāliem mērķiem, piemēram, lai palīdzētu apkaimes ielas bērniem vai sirmgalvjiem.

Vīnogu novākšana sākusies, gatavojoties ražas festivālam, kas notiks oktobrī un piesaistīs simtiem tūkstošu viesu.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl