Parīzē protestē pret vilku aizsardzības politiku; Eifeļa torni ielenc aitas un jēri

0 Komentāru
Parīzē protestē pret vilku aizsardzības politiku; Eifeļa torni ielenc aitas un jēri
FOTO: LETA

Francijas galvaspilsētā Parīzē Eifeļa torņa apmeklētāji šodien kļuva par lieciniekiem neparastam skatam. Gar vienu no atpazīstamākajiem Francijas simboliem klaiņoja aitas un jēri. Tos brīvībā bija palaiduši zemnieki, kas protestē pret valdības īstenoto vilku aizsardzības politiku. 

Tiek uzskatīts, ka šobrīd Francijā mājo apmēram 250 līdz 300 vilku, kas sadalīti 20 baros. Kopš 1993. gada, kad tika fiksēts pirmais vilku uzbrukums mājlopiem, plēsīgo zvēru upuru skaits ik gadu turpina pieaugt, šogad sasniedzot – astoņus tūkstošus. Francijas lopkopju pacietības mērs ir pilns.

”Mums šobrīd vilku pietiek. Nu jau 20 gadus mums ir šī problēma, un patlaban vilki kolonizē valsts austrumu un centrālo daļu. Viņi nedomā apstāties. Tāpēc mēs šeit esam, lai teiktu – pietiek! Francijas nodokļu maksātājiem šie vilki izmaksā teju 20 miljonus eiro gadā,” stāsta kāds zemnieks.

Lai ilustrētu problēmas būtību, zemnieki uz Francijas galvaspilsētu bija atveduši mazus jēriņus, kuru mātes apēduši vilki. Tas nozīmē, ka jēri tagad jābaro cilvēkiem.

20 gadsimta sākumā zemnieki bija pilnībā iznīcinājuši valsts teritorijā esošos vilkus. Taču plēsīgie meža iemītnieki atgriezās un līdz ar šo faktu tie tika pasludināti par aizsargājamu sugu.

Vilku medības ir strikti ierobežotas, un tos drīkst nogalināt tikai pašaizsardzības nolūkos vai arī – lai atvairītu uzbrukumu ganāmpulkam. Vilku skaitam pieaugot, zemnieki pieprasa lielākas tiesības kontrolēt plēsoņu skaitu.

Līdzīga protesta akcija šodien tika sarīkota arī pie Eiroparlamenta ēkas – Strasbūrā.

0 Komentāru