Parīzē notiek vardarbīgi protesti pret degvielas sadārdzināšanos, ievainoti simtiem cilvēku

3 komentāri

Parīzi satricinājuši protesti, kuru apspiešanai policija izmantojusi asaru gāzi, stekus un ūdens lielgabalus. Protestējot pret akcīzes nodokļa palielināšanu degvielai, saniknots pūlis Elizejas laukos mēģināja izlauzties cauri policijas ķēdei. Ievainoti vairāki simti cilvēku.

Policija uzskata, ka nekārtības musina radikāli labējie spēki.

Vairāki tūkstoši demonstrantu atstarojošās dzeltenās vestēs iesaistījās nežēlīgās ielu cīņās ar policistiem. Likumsargiem nācās likt lietā asaru gāzi un ūdens lielgabalu, lai protestētājiem Elizejas laukos neļautu izlauzties cauri policijas kordonam.

Protesti pret degvielas nodokļa paaugstināšanu Francijā ilgst jau nedēļu. Izveidojusies plaša opozīcijas fronte pret prezidentu Emanuelu Makronu, un dusmas pret valsts galvu neslēpj gados jauni protestētāji, kas gatavi nopietnai cīņai.

Lai gan protestu laikā vairāki simti cilvēki guvuši ievainojumus vai aizturēti, Makrona valdība paziņojusi, ka negrasās piekāpties no iecerētās akcīzes nodokļa paaugstināšanas. Neliela pretimnākšana solīta mazturīgajiem autobraucējiem un tiem šoferiem, kuriem nākas regulāri pārvietoties lielos attālumos, taču šie solījumi saniknotos protestētājus nav mierinājuši.

3 komentāri