Parīzē vienlaikus notikuši vairāki terorakti; bojā gājušo skaits strauji aug

6 komentāri
Parīzē vienlaikus notikuši vairāki terorakti; bojā gājušo skaits strauji aug
AP/SCANPIX/AFP/EPA/LETA

Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušas vairākas apšaudes. Bojāgājušo skaits pārsniedz simts cilvēku. Savukārt vienā no Parīzes koncertzālēm saņemti 60-100 ķīlnieki, kas tika atbrīvoti ap plkst. 2.00 naktī. Abi uzbrucēji – jauni vīrieši – tika nogalināti.

Apšaudes notikušas vairākās vietās. Vismaz viens uzbrucējs atklājis uguni restorānā Petit Cambodge. BBC žurnālists no notikuma vietas ziņo, ka pie restorāna, uz ielas, redzami vismaz desmit bojāgājuši cilvēki.

“Visi atradās ārā, restorāna terasē, kad pēkšņi mēs ieraudzījām šos vīriešus maskās, kas sāka šaut uz visām pusēm. Man šķita, kas tas notika ļoti ilgi,” BBC stāsta aculieciniece Anna Sofija. Pēc viņas teiktā, apšaudē bija ļoti daudz ievainoto.

Pirms sākusies apšaude, uzbrucēji esot pavēstījuši, ka tas, kas tūlīt notikšot, būšot “par Sīriju”, tā vēsta aculiecinieki.

Vēl viena apšaude notikusi Bataclan koncertzālē, kur notika Kalifornijas grupas Eagles of Death Metal uzstāšanās. Francijas mediji vēsta, ka patlaban koncertzālē ir sagrābti 100 ķīlnieki. Citi avoti ziņo par 60 ķīlniekiem. Dažiem no ķīlniekiem ir izdevies izbēgt.

Tiešraidē dzirdami šāvieni; ”ķīlnieki tiek šauti nost viens pēc otra”

Tāpat uzbrukums noticis Stade de France futbola stadionā, kur notika Vācijas un Francijas spēle. Tiek ziņots, ka stadionā nogranduši sprādzieni. Futbola spēli skatījās arī prezidents Fransuā Olands, un viņš tagad atrodoties drošībā, ziņo BBC.

Video – sprādziens stadionā:

Kopumā tiek ziņots par vismaz sešiem uzbrucējiem.

01:06

Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis

Francijas prezidents licis slēgt valsts robežu, policija aicina visus iedzīvotājus palikt iekštelpās.

00:45

Baraks Obama: Mēs piedāvāsim Francijai visu nepieciešamo palīdzību

ASV prezidents Baraks Obama un Lielbritānijas galva Deivids Kamerons pauduši savu atbalstu un līdzjūtību Francijas iedzīvotājiem. B. Obama pauda apliecinājumu, ka turpinās cīnīties ar teroristiem un cīnīsies par rietumu vērtībām.

“Mums ir zināms maz detaļu par to, kas noticis, bet mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību un darīsim visu, kas nepieciešams, lai palīdzētu Francijai. Tā ir sirdi plosoša situācija, mēs ASV zinām, ko tas nozīmē, jo paši esam to piedzīvojuši,” sacīja B. Obama.

“Es nevēlos spekulēt par to, kas konkrēti ir atbildīgs par šiem uzbrukumiem,” viņš piebilda, tajā pašā laikā akcentējot, ka sniegs Francijai visu nepieciešamo atbalstu, lai veiktu izmeklēšanu.

Foto:

6 komentāri