Parīzē izsolītas “Mīlnieku slēdzenes”; iegūti vairāk nekā 200 000 eiro

0 Komentāru
Parīzē izsolītas “Mīlnieku slēdzenes”; iegūti vairāk nekā 200 000 eiro
Foto: AFP / LETA

Parīzē izsolītas slēdzenes, kas noņemtas no Francijas galvaspilsētas tiltiem, ko savulaik tur bija piestiprinājuši pāri kā savas mīlestības simbolu. Izsolē izdevies iegūt vairāk nekā 200 000 eiro. Nauda tiks izmantota, lai palīdzētu bēgļiem.

Parīzes varas iestādes tā sauktās “mīlnieku slēdzenes” sāka noņemt pirms dažiem gadiem. Iemesls šādai rīcībai bija ne vien tas, ka ar slēdzenēm apkrautās tiltu margas tika atzītas par estētiski nebaudāmām, bet arī draudi drošībai. Metāla piekaramo atslēgu svara dēļ 2014. gadā iebruka daļa Mākslas tilta, kas bija vispopulārākais tilts slēdzeņu piekāršanai.

Foto

Novāktās slēdzenes tagad tiek izmantotas, lai iegūtu finansiālu labumu. Sestdien daļa no tām nonāca zem izsoļu āmura. To prognozētā cena bija no 150 līdz 200 eiro. Iegādāties bija iespējams arī veselu paneli ar atslēgām par prognozēto cenu no pieciem tūkstošiem līdz desmit tūkstošiem eiro.

Izsole bija veiksmīga, jo no “mīlnieku slēdzeņu” pārdošanas izdevās iegūt vairāk naudas kā prognozēts. Tās tika izsolītas par gandrīz 250 000 eiro. Nauda tiks nodota vairāku labdarības organizāciju rīcībā, kuras sniedz palīdzību bēgļiem.

0 Komentāru