Parīzē izsola 66 miljonus gadus veca dinozaura atliekas

0 Komentāru
Parīzē izsola 66 miljonus gadus veca dinozaura atliekas
EPA/SCANPIX

Parīzes izsoļu nams piedāvā iegādāties ļoti neierastu vēstures relikviju – vairāk nekā 66 miljonus gadu vecu triceratopsa skeletu, kas pieder tā saucamajam “Lielajam Džonam” jeb milzīgākajam dizonauram, kura paliekas līdz šim pasaulē izdevies uziet, vēsta “900 sekundes”.

Triceratopsi jeb trīsradži uz zemes dzīvoja krīta perioda beigās pirms 68-65 miljoniem gadu Ziemeļamerikas teritorijā.  Triceratopsi ir vieni no pazīstamākajiem dinozauriem. Tie līdzinās mūsdienās vēl dzīvojošajam degunradzim, jo arī triceratopsam uz deguna ir izaugums. Taču, atšķirībā no degunradža, triceratopsam vēl ir divi ragi, kā arī ap kaklu liels kaula vairogs.

Attiecīgajam ekseplāram uz kauliem esot palikušas pēdas no nežēlīgām cīņām ar ragotajiem sugas brāļiem.

“Lielais Džons” ir lielākais triceratops pasaulē, atrasts 2015. gadā, ASV Dienvidos, Dakotā. Izraukumus veica uzņēmums, kas specializējies aizvēsturisko fosiliju izpētē. Fakts, ka šis ir lielākais jebkad pasaulē atrastais triceraptors, tika zinātniski pierādīts!

Izsoļu namā stāsta, ka par “Lielo Džonu” ir liela kolekcināru interese. Dinozaura cena lēšama robežās ap pustoru miljonu eiro, taču, pavisam iespējams, ka izsoles laikā tā varētu strauji augt.

0 Komentāru