Parīzē izcēlies traģisks ugunsgrēks, kas laupījis vairāku cilvēku dzīvības

Pievienot komentāru
Parīzē izcēlies traģisks ugunsgrēks, kas laupījis vairāku cilvēku dzīvības
AFP/SCANPIX

Naktī uz otrdienu, 5. februārī, Parīzes dienvidrietumos noticis traģisks ugunsgrēks. Izceļoties ugunsgrēkam kādā astoņu stāvu daudzdzīvokļu namā, dzīvību zaudējuši vismaz desmit cilvēki, bet 30 guvuši ievainojumus.

Kā vēsta “BBC”, bojāgājušo vidū ir arī zīdainis. Tik liels bojāgājušo skaits ugunsgrēkos Parīzē nav pieredzēts kopš 2005. gada. Kā norādījis Parīzes prokurors Remī Eics, ugunsgrēks, iespējams, izraisīts tīši. Saistībā ar notikušo policija aizturējusi kādu 40 gadus vecu sievieti.

Traģiskais ugunsgrēks izcēlies ap plkst. 1.00. Ugunsdzēsējiem liesmas izdevies savaldīt pēc piecām stundām. Tiek ziņots, ka ievainoto vidū ir arī seši ugunsdzēsēji.

Liesmas izpletušās pa 1970. gadā būvētā nama diviem stāviem, un, lai glābtos no liesmām un dūmiem, tā iemītnieki patvērušies uz blakus namu jumtiem.

Ugunsnelaimes vietā norīkoti aptuveni 200 ugunsdzēsēju.

“Kad mēs ieradāmies, mēs nonācām apokaliptiskā situācijā. Daudzi cilvēki sauca pēc palīdzības pa logiem,” sacīja pārstāvis sakariem ar presi.

Turīgajā rajonā, kas atrodas netālu no Eifeļa torņa, īstenojot piesardzības pasākumus, cilvēki evakuēti arī no netālajiem namiem, kuros bija jūtama spēcīga dūmu smaka.

Ugunsdzēsēji turpina pārmeklēt ēkas augšējos stāvus, sacīja ugunsdzēsības dienesta pārstāvis sakariem ar presi Klemāns Koņo.

“Mums bija jāveic ļoti daudzu cilvēku glābšana, arī aptuveni desmit, kas bija patvērušies uz jumtiem. Ugunsdzēsēji kopumā evakuēja aptuveni 50 cilvēkus,” viņš piebilda.

Glābšanas operācijai turpinoties, apkārtnes ielas nobloķētas.

Parīzes mērs Anna Idalgo upuru tuviniekiem izteikusi līdzjūtību un pati devās uz negadījuma vietu.

Parīzes domē plkst.11 (pēc vietējā laika, plkst.12 pēc Latvijas laika) notika klusuma brīdis, godinot upurus.

2005.gada ugunsgrēkā, kas Parīzes 13.rajonā izraisījās ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā, dzīvību zaudēja 17 cilvēki, arī 14 bērni.

Pagājušajā mēnesī 9.rajonā, Parīzes centrā, spēcīgā gāzes eksplozijā dzīvību zaudēja četri cilvēki.