Pāris no Latvijas pievienojas separātistiem Donbasā

0 Komentāru
Pāris no Latvijas pievienojas separātistiem Donbasā
FOTO: LETA

Krievijas mediju uzmanībā nonācis kāds nacionālboļševiku pāris no Latvijas. Vīrs un sieva – abi nolēmuši pievienoties Donbasa prokrieviskajiem separātistiem, lai karotu pret Ukrainas karaspēku.

Krievijas televīzija Rossija 24 izveidojusi reportāžu par Valnetīnu un Elīnu – rūdītu nacionālboļševiku pāri no Latvijas. Abi iepriekš bijuši aktīvi Vladimira Lindermana atbalstītāji, līdz nolēmuši pievienoties prokrieviskajiem kaujiniekiem Donbasā.  Jaunieši ir pārliecināti, ka Ukrainā, tāpat kā Latvijā, krievvalodīgie tiekot nežēlīgi apspiesti.

”Es karā Ukrainā neredzu vienkārši pilsoņu karu. Es redzu Rietumu pasaules un krievu pasaules sadursmi. Tas ir tas, par ko es esmu cīnījusies – lai krievu cilvēks varētu justies un būt tas, kas viņš ir. Lai varētu audzināt bērnus savā dzimtajā valodā. Lai viņam vienkārši būtu tiesības uz laimi tur, kur viņš dzīvo,” stāsta Valentīns un Elīna

Valentīns Donbasā viesojies jau vasarā, taču toreiz sievu vest līdzi neriskējis. Tagad gan abi ar autobusu aizceļojuši uz Donbasu, to saucot par savu sapņu piepildījumu.

0 Komentāru