Pāreja uz izglītību valsts valodā – Krievijas dome aicina ieviest ekonomiskas sankcijas pret Latviju

1 komentārs
Pāreja uz izglītību valsts valodā – Krievijas dome aicina ieviest ekonomiskas sankcijas pret Latviju
Foto: LETA

Krievijas valsts dome pieņēmusi paziņojumu, kurā aicina noteikt ekonomiskās sankcijas pret Latviju. Šāds solis sperts saistībā ar Latvijas lēmumu skolās pāriet tikai uz mācībām valsts valodā.

Paziņojumā uzsvērts, ka Saeimas pieņemtie likuma grozījumi pārkāpj starptautiski atzītas minoritāšu tiesības dzimtās valodas saglabāšanā un attīstībā. Šis jautājums esot vitāli svarīgs trešajai daļai Latvijas iedzīvotāju.

Paziņojumā arī norādīts, ka minoritāšu valodas jau tagad Latvijā izslēgtas no oficiālas aprites, kā arī tiek apspiestas plašsaziņas līdzekļos. Krievijas valsts dome tāpēc aicina pret Latviju īstenot īpašus ekonomiskus pasākumus.

“Latvija ir Eiropadomes dalībvalsts un pārkāpj pilsoņu pamatattiecības, kas ir aizsargātas ar starptautiskiem līgumiem. Saistībā ar to mums nepieciešams ieņemt daudz aktīvāku pozīciju visos virzienos,” citēts Krievijas Valsts domes priekšsēdētājs Vjačeslavs Voloģins.

Atgādinām, ka pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā minoritāšu skolās plānots sākt nākamā gada 1. septembrī. Plānots, ka reforma tiks noslēgta 2022. gadā, kad visā vidusskolas posmā vispārizglītojošie priekšmeti tiks mācīti latviski. Savukārt, pamatskolās latviešu valodā tiks pasniegti ne mazāk kā 80% satura.