Pārdroši koijoti apdraud parka apmeklētājus Kanādas rietumu provincē – Britu Kolumbijā

3 komentāri
Pārdroši koijoti apdraud parka apmeklētājus Kanādas rietumu provincē – Britu Kolumbijā

Kanādas rietumu provinces Britu Kolumbijas varas iestādes pēc uzbrukumu skaita palielināšanās plāno iznīcināt koijotus, vēsta “BBC”.

Otrdienas, 31.augusta, vakarā Vankūveras ainaviskajā Stenlija parkā dzīvnieki uzbruka diviem bērniem un vienam vīrietim, tādējādi parkā reģistrēto uzbrukumu skaits sasniedza 45.

Neviens no trim upuriem nav guvis smagus ievainojumus, ziņo provinces Dabas aizsardzības dienests.

Stenlija parks tagad ir slēgts publikai visu nakti, mēģinot apturēt koijotu uzbrukumus cilvēkiem.

Parks tagad slēgs durvis apmeklētājiem no pulksten 19.00 pēc vietējā laika un būs slēgts līdz pulksten 7.00 no rīta, jo rītausmas un krēslas stundās koijoti mēdz būt aktīvāki.

Taču nesenie uzbrukumi, tostarp divu un četrus gadus vecu bērnu sakošana atsevišķos gadījumos, likusi lemt par bargāku soļu speršanu.

Britu Kolumbijas (BC) mežu ministrija paziņojusi, ka tā veiks pasākumus koijotu populācijas uzraudzīšanai, tostarp ar dzīvnieki tiks iznīcināti, lai nodrošinātu cilvēku drošību.

Viens koijots tika nogalināts agri trešdienas rītā, vietā, kur uzbruka vienam no bērniem, šonedēļ preses konferencē sacīja inspektors Drū Milns. Dabas aizsardzības dienesta darbinieki kratīja trauku, kas piepildīts ar dzīvnieka kārotiem našķiem, un koijots pienāca pie viņiem no aptuveni 80 metru attāluma, sacīja Milns.

“Šie koijoti nebaidās no neviena. Tā nav normāla uzvedība. Tas liecina par pierašana pie cilvēkiem, kā arī uztura nosacījumu maiņu,” pauda Milns.

Kopš uzbrukumu sākuma pirms astoņiem mēnešiem dabas aizsardzības darbinieki ir nogalinājuši septiņus koijotus. Iestādes vadība aicina iedzīvotājus pārtraukt barot koijotus, lai tos nofotografētu. Pārtikas došana dzīvniekiem liek tiem aprast ar cilvēkiem, kas var rezultātēties koijotiem novējošā iznākumā.

3 komentāri