Par vardarbību ģimenē aizdomās turētais Igaunijas valdības ministrs atkāpjas no amata

1 komentārs
Par vardarbību ģimenē aizdomās turētais Igaunijas valdības ministrs atkāpjas no amata
POSTIMEES/SCANPIX

Jaunās Igaunijas valdības ārējās tirdzniecības un informācijas tehnoloģiju ministrs Marti Kūziks, kurš tiek turēts aizdomās par vardarbību ģimenē, otrdienas vakarā paziņojis par atkāpšanos, bet viņam adresētās apsūdzības noliedzis.

Kā norādījis ministrs, atkāpšanās rakstu viņš iesniedzis gan valdošajā koalīcijā ietilpstošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) priekšsēdētājam Martam Helmem, gan premjerministram Jiri Ratasam.

“Es joprojām apgalvoju, ka tieku apmelots – es neesmu varmāka,” teikts Kūzika izplatītajā paziņojumā.

Atkāpšanos viņš skaidrojis ar vēlmi dot valdībai iespēju mierīgi strādāt, nosargāt savu prestižu, nepakļaut triecienam savu partiju un pasargāt savu ģimeni “no presē izvērstā psiholoģiskā terora”.

“Pretīgajai pret mani izvērstajai kampaņai presē pievienojies arī prokuratūras lēmums sākt pret mani krimināllietu. Šādā situācijā es nevarētu pildīt ministra pienākumus, un arī visi pārējie valdības locekļi nevarētu normāli strādāt,” norādījis Kūziks. “Es atsakos no ministra amata ne tāpēc, ka piekrītu apsūdzībām, bet gluži otrādi – tāpēc, ka vēlos koncentrēties uz aizstāvēšanos krimināllietā un sava godīgā vārda atgūšanu.”

Runas par par Kūzika agresīvo uzvedību ģimenē sāka izplatīties, kad pirms gandrīz trim nedēļām kļuva zināms, ka Kūziks izvirzīts ministra amatam, bet skandāls ap viņu izvērsās pēc izdevuma “Eesti ekspress” publikācijas, kurā par viņa agresīvo uzvedību ģimenē neatkarīgi cits no cita stāstījuši vairāki cilvēki, kas viņa ģimeni personiski labi pazīst. Saskaņā ar šīm ziņām Kūziks gadiem ilgi fiziski un morāli terorizējis savu bijušo sievu. Vēl pirms tam medijos parādījās informācija, ka pēc martā notikušajām vēlēšanām policija Kūziku aizturējusi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un viņa izelpā konstatēta alkohola klātbūtne.

Ratasa valdība, kurā līdz ar viņa vadīto Centra partiju un EKRE pārstāvēta arī partija “Tēvzeme”, pirmdien nodeva zvērestu, un tās pirmā sēde paredzēta ceturtdien, 2.maijā.