Par spīti politiskajām atšķirībām ASV un Krievija apvienos spēkus, lai cīnītos pret Daesh

Pievienot komentāru
Par spīti politiskajām atšķirībām ASV un Krievija apvienos spēkus, lai cīnītos pret Daesh
Foto: EPA / LETA

ASV Valsts sekretārs Džons Kerijs un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pēc tikšanās Maskavā spējuši rast kopēju risinājumu, kā cīnīties ar teroristu grupējumu Daesh.

Gan ASV, gan Krievija atzīst, ka grupējums Daesh ir kopīgs drauds abām valstīm, visai Eiropai un tās iedzīvotājiem. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda, ka par spīti politisko uzskatu atšķirībām, apvienojot ASV un Krievijas spēkus, iespējama Sīrijas kara izbeigšana.

”Mēs esam vienojušies turpināt darbu, lai apkopotu teroristu organizāciju sarakstu, kas atrodas Sīrijā, izstrādāt kopēju plānu cīņai ar šo grupējumu un izveidot reprezentatīvu opozīcijas delegāciju, kas spēs rīkot konstruktīvas sarunas ar Sīrijas valdību.”

Foto

Lai turpinātu izstrādāt plānus pamieram Sīrijā, par šiem jautājumiem spriešana plašākā mērogā norisināsies piektdien, Ņujorkā. Tikmēr no Sīrijas pienāk ziņas, ka Krievijas gaisa uzlidojumi tiek vērsti arī pret civiliedzīvotājiem. Gaisa uzlidojumos ciematam Sīrijas ziemeļaustrumos gājuši bojā vismaz 34 civiliedzīvotāji, tostarp bērni.