Par spīti olu skandālam, Beļģijā iedzīvotāji pagatavojuši milzu omleti

Pievienot komentāru
Par spīti olu skandālam, Beļģijā iedzīvotāji pagatavojuši milzu omleti
Foto: EPA / LETA

Par spīti saindēto olu lielajam skandālam, Beļģijas pilsētiņas Malmedī iedzīvotāji nav lauzuši tradīciju un pagatavojuši 10 000 olu omleti. Pēc tam populārais brokastu ēdiens izdalīts cepējiem, tūristiem un garāmgājējiem. Tiesa, bažas par olu ēšanu ir iezagušās.

Eiropā pēdējās nedēļās pieaugušas bažas par no Nīderlandes importēto olu lietošanu uzturā. Mēnešiem ilgi ar cilvēka veselībai bīstamo fipronilu saindētās olas tika tirgotas vairākās Eiropas valstīs, tostarp Beļģijā, taču Malmedī iedzīvotāji turpina savu omletes cepšanas tradīciju. Tiesa, ar bažām.

Katru gadu jau 22. reizi pēc kārtas milzu pannā tiek gatavota milzu omlete. Šajā ēdienā iesistās olas gan izgājušas īpaši striktu drošības kontroli. Vēl pirms ēdiena pagatavošanas organizatori  bija nobažījušies, vai cilvēki nebūs aizbiedēti olu skandāla dēļ.

Tomēr pasākuma viesi uzsvēra, ka niecīgās ķimikāliju pēdas olās viņus nebiedē un brokastu cienasts ir ļoti garšīgs.

Omlete cepta četrus metrus platā pannā. Omletes sastāvā ir ne tikai olas, bet arī bekons un dažādi garšaugi. Šo milzu mielastu Beļģijas austrumu pilsētā iedzīvotājiem piedāvā Pasaules Lielās omletes brālība. Tā ir organizācija, kas izplatījusies daudzās pasaules pilsētās un katru gadu noteiktā datumā cep milzu omletes. Parasti šos notikumus ierodas vērot tūristu pūļi, un arī šoreiz Vācijas pierobežas pilsētā viesojās vairāk nekā 7000 interesentu.

Katram brokastotājam tika piedāvāta visai liela porcija ar izcepto omleti, kas arī vēlāk pie blakus esošajiem galdiem tika gardu muti notiesāta.

Lasi vēl