Par slavenību Krievijā kļuvusi slidojoša pensionāre

9 komentāri
Par slavenību Krievijā kļuvusi slidojoša pensionāre
TASS/SCANPIX

Pensionāre Krievijā kļuvusi par slavenību, pateicoties savam neparastajam dzīvesveidam. Viņa dzīvo saimniecībā pie Baikāla ezera, no kura katru dienu ne tikai ņem ūdeni, bet dodas arī slidot.

79 gadus vecā Ljubova Morekhodova dzīvo viena attālā saimniecībā Baikāla ezera krastā. Šajā vietā nav sabiedriskā transporta vai labu ceļu. Viņas bērnu un mazbērni dzīvo 300 kilometru attālajā Irkutskā, taču pensionāre nevēlas pamest vietu, kur savulaik saimniekoja viņas vecāki.

“Baikāls mans ir viss. Tas ir skaistums, ūdens, visas Krievijas un visas cilvēces pērle. Baikāls ir tīra daba,” saka pensionāre.

Šeit nav sabiedriskā transporta vai labu ceļu. Ja Ljovobai kaut kur jānokļūst, viņa auj kājās vecas, bet joprojām stingras slidas un kāpj uz ledus.

Pensionāres ikdiena sākas jau sešos no rīta. Jāaprauga govis, jācērt malka, jākur krāsns, jāpabaro dzīvnieki un jādodas pēc ūdens, ko sieviete iegūst no ezera.

Sievietes dzīvesveids viņu Krievijā padarījis par slavenību. Pirms dažiem gadiem viņa devās uz Maskavu, kur televīzijas pārraidē slavenais daiļslidotājs Jevgeņijs Pļuščenko viņai uzdāvināja slidas. Pensionāre tās gan neizmanto. Tajās Lubovai salst pēdas –  jauno dāvanu viņa gatava aizdot ciemiņiem, bet pati turas pie savām gandrīz 80 gadu vecajām slidām.