Par simtiem seksuāliem uzbrukumiem ASV universitāte upuriem izmaksās 360 miljonus eiro

Pievienot komentāru
Par simtiem seksuāliem uzbrukumiem ASV universitāte upuriem izmaksās 360 miljonus eiro
Foto: Reuters / LETA

Mičiganas Štata universitāte piekritusi izmaksāt aptuveni 360 miljonus eiro seksuālajos uzbrukumos cietušajām 332 sporta vingrotājām.

Vairāku desmitu gadu garumā visas cietušās seksuāli izmantojis universitātes sporta komandas bijušais ārsts Lerijs Nasers. Liela daļa noziegumu paveikti brīdī, kad meitenes bijušas medicīnisko preparātu ietekmē, ziņo raidsabiedrība “BBC”.

Par panākto vienošanos paziņojusi Kalifornijas juridiskā firma, kas pārstāv visus 332 uzbrukumu upurus. Tā attiecas tikai uz universitātē notikušajiem uzbrukumiem. Saskaņā ar juristu teikto, tā neietver izteiktās sūdzības par notikumiem, kas skar ASV vingrošanas izlasi, valsts Olimpisko komiteju vai treniņnometnes Teksasā.

Prasītājas šajā lietā kopumā saņems 360 miljonus eiro, bet vēl aptuveni 63 miljoni eiro paredzēti kā rezerves finanšu līdzekļi nākotnē iespējamām jaunām prasībām pret 54 gadus veco Naseru un universitāti.

Juristi neatklāj, cik lielas naudas summas saņems katra cietusī.

Nasers pašreiz izcieš 60 gadu cietumsodu par bērnu pornogrāfiju. Viņam ir arī piespriests vairāk nekā 175 gadu cietumsods par seksuāliem uzbrukumiem.